Kely

Poradíte, jak zhotovit kladkostroj na otevírání padacího poklopu, vlastně dveře na ležato?

Potřebuji radu, jak zhotovit kladkostroj na otevírání padacího poklopu vlastně dveře na ležato

Nejlepší odpověď
Drap

Někde nahoru dáš kladku, protáhneš provaz. Ba dveře připevníš jeden konec a druhý dáš protizávaží, nebo budeš za něj tahat. Pokud je okolo trošku místa, možná by stálo za zamyšlení, použít na otvírání pružinu.

Další odpovědi
klumprt

Tu kladku umísti někam nad panty. Abys to neměl šikmo, až se to otevře.

cukrar

Myslíte mechanismus uchycení, nebo vlastní kladkostroj?
Uchycení je závislé na okolí dveří, kladkostroj asi není třeba, stačí dvě kladky, lanko, závaží, sponka na lanko.

led

Načo kladkostroj, stačí páka so „zámkom“. Na dverách madlo na dvihnutie na ktorom je pohyblivo v osi priskrutkovaná opora, ktorá sa svojou spodnou časťou opiera o rám, alebo zem. (Podobné princípu nožníc).