S1

Budu poprvé kupovat auto a tak trochu se v tom ztrácím, poradíte?

V případě, že já jsem z Olomouce a prodávající z Brna a pro auto nemůžeme jindy než o víkendu, je nějaká možnost, že si auto budu moct odvézt už při prvním setkání? Nerozumím totiž tomu, jak to teď probíhá s odhlášením a přihlášením.

Nejlepší odpověď
cukrar

S1, právo je jedna věc, možnosti druhá a podvody třetí.

Vozidlo si budete moci odvést, pokud se s prodejcem domluvíte. Musíte mít s sebou na cestu domů malý techničák, platnou zelenou kartu.
Na registru vozidel, kde je vozidlo registrováno, se musí někdo dostavit a požádat o změnu vlastníka.
K tomu je třeba: oba účastníci, nebo zmocnění těchto osob někomu, které musí být uředně ověřeno. Evidinční kontrola, ne starší 14 dní. Vyplnit žádost, zapaltit poplatky a převod je hotov. Značky se nemění.

Musím Vás ujistit, že od roku 2015, kdy probíhá takto převod, jsou desítka a stovky řidičů podvedeny tím druhým, že nový majitel má auto, nemá peníze, nemá doklady a nemůže jezdit. Prodejce má peníze, nemá auto, a vozidlo je stále napsáno na něj, mezi tím se z kupce stane prodejce jinému a je plno problému.
Vám přeji, aby vše šlo tak jak má být. Aby Váš první kup auta nebyl hororový a neřešitelný.
Pokud se neudělá změna vlastníka, hrozí obou sankce až 50 tisíc.

Další odpovědi
Kepler

Samozřejmě, že tady ta možnost je. Jestli se ti to auto bude líbit, můžeš se v něm odvézt. Podmínkou by ale měla být především platná kupní smlouva, první jízda, prohlídka odborníkem, zda je bez problému a co nejmladší technická kontrola, včetně emisí. Změna registrace není problém, stačí zajít na registraci vozidel příslušného MěÚ

arachis

Také budu tento týden kupovat a prý dostanu všechno malý i velký techničák + plnou moc,ta je důležitá a kupní smlouvu. Pak se musi do servisu,kde dělají evidinční prohlídku asi 300Kč a s tím vším se jde auto přihlásit. Pak se musi s prodávajícím domluvit pojistka,ten můj prodejce mi dává 3dny,abych si zřídila já svou a on pak tu svoji odhlásí.

brillant

http://www.mdcr­.cz/cs/Silnic­ni_doprava/Do­voz_registrace_a_schva­lovani_vozidel/zme­ny_v_registra­ci_2015/Změny+v+re­gistraci+vozi­del+po+1.+1.+2015­.htm

cukrar

Platná technická bez platných emisí neexistuje.
Kupní smlouva ne evidenci není důležitá, není vůbec potřebná.Uřad nezajímá, co jste uzavřeli a za kolik..