Avatar uživatele
S1

Budu poprvé kupovat auto a tak trochu se v tom ztrácím, poradíte?

V případě, že já jsem z Olomouce a prodávající z Brna a pro auto nemůžeme jindy než o víkendu, je nějaká možnost, že si auto budu moct odvézt už při prvním setkání? Nerozumím totiž tomu, jak to teď probíhá s odhlášením a přihlášením.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Elk před 3021 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

S1, právo je jedna věc, možnosti druhá a podvody třetí.

Vozidlo si budete moci odvést, pokud se s prodejcem domluvíte. Musíte mít s sebou na cestu domů malý techničák, platnou zelenou kartu.
Na registru vozidel, kde je vozidlo registrováno, se musí někdo dostavit a požádat o změnu vlastníka.
K tomu je třeba: oba účastníci, nebo zmocnění těchto osob někomu, které musí být uředně ověřeno. Evidinční kontrola, ne starší 14 dní. Vyplnit žádost, zapaltit poplatky a převod je hotov. Značky se nemění.

Musím Vás ujistit, že od roku 2015, kdy probíhá takto převod, jsou desítka a stovky řidičů podvedeny tím druhým, že nový majitel má auto, nemá peníze, nemá doklady a nemůže jezdit. Prodejce má peníze, nemá auto, a vozidlo je stále napsáno na něj, mezi tím se z kupce stane prodejce jinému a je plno problému.
Vám přeji, aby vše šlo tak jak má být. Aby Váš první kup auta nebyl hororový a neřešitelný.
Pokud se neudělá změna vlastníka, hrozí obou sankce až 50 tisíc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Samozřejmě, že tady ta možnost je. Jestli se ti to auto bude líbit, můžeš se v něm odvézt. Podmínkou by ale měla být především platná kupní smlouva, první jízda, prohlídka odborníkem, zda je bez problému a co nejmladší technická kontrola, včetně emisí. Změna registrace není problém, stačí zajít na registraci vozidel příslušného MěÚ

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arachis

Také budu tento týden kupovat a prý dostanu všechno malý i velký techničák + plnou moc,ta je důležitá a kupní smlouvu. Pak se musi do servisu,kde dělají evidinční prohlídku asi 300Kč a s tím vším se jde auto přihlásit. Pak se musi s prodávajícím domluvit pojistka,ten můj prodejce mi dává 3dny,abych si zřídila já svou a on pak tu svoji odhlásí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

http://www.mdcr­.cz/cs/Silnic­ni_doprava/Do­voz_registrace_a_schva­lovani_vozidel/zme­ny_v_registra­ci_2015/Změny+v+re­gistraci+vozi­del+po+1.+1.+2015­.htm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cukrar

Platná technická bez platných emisí neexistuje.
Kupní smlouva ne evidenci není důležitá, není vůbec potřebná.Uřad nezajímá, co jste uzavřeli a za kolik..

před 3020 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava