zvonisek

Potřebují ptáci povolení létat?

Platí pro ně předpisy leteckého provozu?

Nejlepší odpověď
annas

Že by ochránci přírody ve spolupráci s řídící věží ptákům vytyčili trasu a přikázali, kdy a kudy mají ptáci letět? Myslíte, že ptáci rozumí zákonům, tudíž si uvědomují svá práva a povinnosti.

Porušíme větru, dešti, kdy má pršet, kdy má vát … Nepodařilo se,. tedy počasí je stále pomocníkem i protivníkem. Takže přírodě, tedy ani ptákům,, se nedá poroučet, ale přírodu je třeba poslouchat a rozumět jí.

Bohužel. střet letadel a ptáků k sobě patří. Myslím si, že střet s ptáky je pro pilota velký problém.

Přečtěte si ,že Smrtícím ohrožením může být pro letadlo i hejno kobylek, nejen ptáci
https://www.id­nes.cz/technet/­technika/histo­rie-stretu-letadlo-s-ptaky-i-s-hmyzem.A190823_001­802_tec_techni­ka_kuz

Další odpovědi
elkon

To je přesně z kategorie dotazů, který by skutečného studenta VŠ nikdy nenapadl.

Rokio

Dobré! Pobavila si mě.

Samozřejmě, že ptáci nepotřebují povolení létat. Řídí se pudy.

Kdyby nebylo člověka, příroda by byla v dokonalé harmonii a vše by fungovalo zákony přírody. Bohužel člověk tento řád narušuje.

JežíšKristus

Nikoliv. Osobní působnost zákonů ČR dopadá na fyzické a právnické osoby, které mají jak bydliště (sídlo) v ČR, tak na osoby, které mají bydliště (sídlo) v zahraničí ale nacházejí se na území ČR. Zároveň zákony ČR zavazují české občany i v zahraničí.
Pták je dle občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) chápán jako věc. Nejedná se tudíž o osobu, a české zákony jej tedy nevnímají jako subjekt, na nějž dopadají zákony – ačkoliv pták může být předmětem zákona, např. jako chráněný objekt u trestných činů zakazujících týrání zvířat (obratlovců, týrání bezobratlých je pouze přestupek, nikoliv trestný čin).

Kelt

Na jednu stranu snad hloupá otázka na úrovni dětí v mateřské školce, ale na druhé straně… Celou dobu se člověk snažil napodobit ptáky, naučit se létat. Když se mu to podařilo, tak si klade podmínky. Kde se může létat a za jakých podmínek, co si můžeme vzít a kolik a co ne. Platíme za to strašné peníze a to si nejsme jistí, zda bude vše v pořádku. Navíc se vše eviduje, takže kdo má do toho přístup, tak zjistí, kdy kdo letí a pod. Lidé se od ptáků naučili létat, ale místo toho, aby jim byli vděčni, tak je vyhánějí z letiště. POuštějí tam dravé ptáky a pod.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

elkon
„To je přesně z kategorie dotazů, který by skutečného studenta VŠ nikdy nenapadl.“

To by ses divil jaké všechny blbosti nás jako studenty napadali 😉
Jen jsme je asi neventilovali takhle masově veřejnosti…