Tw!st

Potřebuji pro založení kavárny/cukrárny mít praxi v oboru ?

Dobrý den. Teoreticky, jakožto začínající živnostník bych si chtěl založit kavárnu nebo cukrárnu ve svém městě, později třeba i jako řetězec do dalšího města, musel bych být cukrář ? Mám totiž vystudovanou školu v úplně jiném oboru. Četl jsem to nedávno v nějakém článku kde to bylo vypsáno ze zákoníku. Je tomu tak ? Byl Ray Kroc ( bývalý vlastník řetězce McDonald's) podnikatel nebo kuchař ? Ano, podnikatel. Takže rozumím tomu správně že lze zvolit „zástupce“ který má vystudovaný patřičný obor a spravoval by věci týkající-se těchto věcí z oboru ?
Doplňuji:
Díky moc, tohle jsem potřeboval slyšet

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pokud nemáš vystudovaný ten obor, a pro podnikání je to potřeba, pak si najdeš „garanta“ někoho kdo to vystudované má a dobrovolně bude za tebe ručit. Není to jednoduché, ho najít, on za to pak ručí. On tam ani nemusí pracovat, hodně lidí má garanty jen tak na oko.

Hlavně si najdi hoooooodně dobrou účetní.