tencosepta

Potřebuji praxi, SŠ atd. když chci dělat brigádníka – fotografa?

Furt co čtu ty nabídky tak chtějí SŠ a podobné srandičky, což chápu. Když mám ale profesionální foťák, stativ a dokážu fotiti, potřebuji nějakou praxi nebo mě můžou jen tak zaměstnat, jako by se nechumelilo? Chtěl bych fotit hlavně nějaké sportovní akce atd.
Doplňuji:
Nafocíno toho mám už docela dost, kolik ukázkových fotek je nejlepší poslat?

Nejlepší odpověď
anonym

Jasněže tě může někdo zaměstnant i bez prokazatelné praxe – ale bylo by vhodné, abys měl aspoň portfolio svých fotek.
…„dokážu fotiti“… zní dost sebevědomě…
😉
Doplňuji:
Podle toho, kde se o práci chceš ucházet…
😉
Zadavatel by měl portfolio definovat – minimum bývá tak 20–30 z daného žánru, pár dalších ´okolo´.

Další odpovědi
Drap

Nepotřebuješ nic, jenom to, aby tě zaměstnali

Hlada

Podnikatel (zaměstnavatel) není narozdíl od dřívějšího režimu vázán žádnými předpisy koho s jakou kvalifikací může zaměstnat a kolik mu má platit. Vše je věcí dohody a trhu. Myslím, že nemá smysl jen tak rozesílat své fotky. Lepší bude předem dohodnout se telefonicky.