Hari

Potřebuji poradit s výběrem jídelníčku. Jak přibrat?

Potřebuji poradit s denním jídelníček. Na svůj věk mám podváhu a tak bych potřebovala poradit. Jaký denní jídelníček byste mi doporučili? Popř. přesně jídlo díky kterému bych přibrala? Na netu jsem nic nenašla a absolutně nevím co jíst nebo co dělat.

Nejlepší odpověď
marci1

Bohužel ne tím, že se budeš přecpávat „nezdravými“ jídly. To bys měla pneumatiku kolem pasu.
„Vždy zdravý jídlem. I zde fungují kupecké počty – kdo chce přibrat, je třeba přidat kalorie do svého jídelníčku. Absolutní základ úspěchu tvoří pravidelní cvičení a jídlo, jeho skladba a načasování. V žádném případě neplatí "čím víc jím, tím více přiberu“. Vlastně ano, ale místo pevných svalů přibereš maximálně pneumatiku kolem pasu.
Když rodina zasedne k jednomu stolu, málokdy si můžete z nabídky jídel vybrat. Smažený květák s omaštěnými brambory není vhodný ani pro nabírající. Potřebujete bílkoviny, to je základní kámen pro svalovou hmotu. S tuky to také nepřehánějte, nechcete přeci nabírat tuky, které budou zakrývat pracně vycvičené svaly."

http://www.bio-life.cz/clanky/cvi­ceni-postava/jak-zdrave-pribirat-na-vaze.html

Další odpovědi
VeRe1983

Chleba se sádlem a škvarky. Prejt. Bůček. Pivo, hodně piva.

zzzlatokopka

Doporučuji navěštívit lékaře a nechat si napsat B12, já po nich přibrala 5kg:-)

da ny

Kup si B – Komplex (nemusí to být jen B 12, u té je jisté riziko, pokud člověk přesně nezná svůj zdrav. stav, to raději Pangamin).
Všechny B vitamíny podporují chuť k jídlu, kdo nechce přibrat -užívá je po jídle.
Ty je bašti před jídlem. Jez pravidelně, více porcí a můžeš mít více kalorickou stravu, ale „zdravou“.
Pokud to nepůjde, může ti pomoci lékař, nutriční specialista v rámci Gastroenterologie. I na RP ti může předepsat Nutridrink (ale předpokladem je oprávněná indikace) a podobné výrobky.
Lze je též zakoupit v lékárně, je to finnčně náročnější.
(Není to chuťově žádný šlágr, z mnoha příchutí a druhů výrobků se však dá něco vytipovat.
Popíjí se vychlazené – zakousnout rohlíkem. Pokud k běžné stravě přidáš 1 – 2 lahvičky denně ⇒ mohla bys přibrat, pokud netrpíš nějakou metabolickou poruchou, onemocněním atp. Tam je každá rada drahá.).
Někteří zdraví lidé jsou drobní/hubení celý svůj život… ;)
http://www.nu­tridrink.cz/
http://www.nu­tridrink.cz/nu­tridrink-protein.html
http://www.nes­tle.cz/klinic­ka-vyziva/pages/no­vinky.html