lalisasa

Jak se jmenoval starší americký film o automobilce, která musela začít vyrábět lednice?

Chteli vyrabet lepsi auta nez ostatní, kvuli tomu byly jejich auta hodne prodavana, konkurence tlacila na americkou vladu, aby jim znemoznila vyrábět dalsi auta. Pak zkrachovali, a tak to zkoušeli s lednicema. Melo by to byt podle skutečné události, bohuzel neznam jmeno. Dekuji

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Nejsem si zcela jistý, ale mohlo by jít o film Tucker: Člověk a jeho sen

Další odpovědi
dubraro

Také si myslím, že to byl Tucker. Zase tak moc prodávané nebyly, vyrobeno bylo pouze 51 kusů, z nichž se, vzhledem ke sběratelské hodnotě, většina dochovala dodnes. Technicky to bylo mimořádně zajímavé auto, na němž snad nic nebylo konstruováno způsobem v té době obvyklým. Naše pozdější Tatra 603 k němu byla přirovnávána.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Tucker_48