Gami.Pet

Potřebuji poradit s DU nedává mi to smysl..

Naši rodiče toto nechápou no neporadí mi.
Mám narýsovat trojuhelnik uhel gama ma 53° uhel beta ma 53° a malym a=62mm
delame postup konstrukce tu mam.
konstrukci jsem udělala takto.
načrtla přímku o délce 62 mm. pojmenovala jsem ji B a C. Od bodu B (uhel beta)
Jsem udělala 53° a z bodu c (gama) jsem udělala taky 53° ale vychazi mi s toho placaty čtverec, přemýšlím nad tím ale nepřišla jsem kde jsem udělala chybu ?

Odpovědi
mosoj

Mrkni na větu usu !

http://it.ped­f.cuni.cz/~proch/p­rogram/trojuh­l.htm

mezara

Ty dvě polopřímky BX a CY se ti musí někde protnout, zkus je ještě protáhnout, kde se protnou je bod A.

Dochy

Tak 1. přímka nemá 62mm. To je pak úsečka
2. Ty úhly musíš dát proti sobě. Jak to tak čtu, mám pocit, žes udělala dvě rovnoběžky.
takže pokud budeš mít BC vodorovně, tak z B měř úhel od směru BC nahoru a pak z C druhý úhel od směru CB taky nahoru. Pak se Ti ty polopřímky musí krásně potkat.