kubik2

Potřebuji poradit ohledně úrazu.

Dobrý den, mám takový malý problém ohledně úrazu který se mi stal při brigádě.
Jsem uvedený na pracovním úřadě a našel jsem si brigádu výpomoc v kuchyni(při­vidělek 4000), po měsíci jsem si nechtěně vrazil špizovou jehlu do prstu při nastrkaní třech druhů sýra. Po jednom dni mě začal prst bolet a otékat, byl sem poslán na chirurgii kde mi prst rozřezali vytáhli 3 třísky a dali dren. Při každé navšťěvě mi prst rozřežou a porypou. Při otázce jak to vypadá mi bylo odpověděno ,,co mě to zajímá" nato jsme odpověděl, že to je můj prst a hraji na klavír. Antibiotika mi bylo dáno po skoro 2 týdnech. Teď se mi to hojí už skoro třetí týden a nemám to podle doktoru v pořádku protože se tam něco podělalo.
Teď jste zasvěceni lehce do mého problému, ale teď k otázce:
Švagrová mi dnes řekla, že bych měl toto nahlásit na pracovní úřad a po uzdravení i na pojišťovnu.
Jaké mám vůbec udělat kroky abych se nedostal někde s někým do sporu a problémů??? Můj zaměstnavatel o tem ví a má za mě najitou náhradu po dobu než se uzdravím.

Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jste v evidenci ÚP, tak nemocenský lístek měl být odevzdán na tento úřad. Jestliže se tak nestalo, hned zítra tam zavolejte a domluvte se, jaký budou požadovat doklad, případně jaký Vám navrhnou další postup.
Na Vašem brigádnickém pracovišti s Vámi měl být sepsán zápis o úraze.
Pokud jde o úrazové pojištění, tak tam máte na vyplnění formuláře čas. Je třeba, aby bylo léčení dokončeno, protože do formuláře se uvádí délka léčby.