Shizuka

Potřebuji poradit ohledně herního notebooku :) Nevyznám se moc v noteboocích a tak prosím o radu :)

Jak jste si mohli všimnout potřebuju poradit ohledně herního notebooku..
Ráda bych si koupila nový herní notebook ale nevyznám se v tom
jediné požadavky co mám aby mi to rozjelo Amnesii The sims 3 a jiné takové hry :)) Takže bych byla ráda kdyby mi někdo poradil jaký notebook si mám koupit :)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

univerzální pravidlo:

koukni na HW požadavky nejnáročnější hry a zvol něco 2× výkonnějšího

Doporučil bych miimálně core i5 procesor a minimálně 4 GB RAM (pokud dnešní procesory od intelu s chipsetem Ivy Bridge už obsahují i grafickou kartu která na většinu her stačí),

Je potřeba koukat také zda video paměť grafiky není sdílená s RAM (že si grafická karta sežere paměť a pak se nedostává jiným programům co máš na pozadí, antiviry, ovládače na HW, IM managery (Skype, ICQ))

můžeš mi napsat na email, kde ti to můžu podrobněji vysvětlit michal.kolesa@seznam.cz

pro žádný e-shop nepracuji takže jsem nestranný

Další odpovědi
honza19hk

každá hra má určité požadavky na HW a SW a z toho ty musíš vycházet.je lepší si koupit ale výkonnější než je pro tu danou hru,pro případ že by jsi chtěla hrát jinou a těžší.Cenově se pohybují od 15 do cca 70tis.
viz Alza http://www.al­za.cz/herni-notebooky/18853686­.htm

Ale musíš znát parametry těch tvých her.
tzn minimální výkon procesoru( MHZ),paměť,místo na disku,typ a výkon grafiky,zvukovou podporu,Direct X,podporované OS,popř rychlost přojení k netu,Sims nehraju takže ti moc neporadím.