da darin

Poradíte s nákupem počítače? Jak poznám dobrý počítač?

potřebují poradit chci si koupit počítač jak poznám dobrej počítač?

Odpovědi
Edison

Nijak. Zajdi za odborníkama, to není na debatu tady. Já doporučím něco, někdo něco jiného a ani jeden nebudeme lhát. Takhle to nefunguje.

elkon

To nepoznáš, zajdi někam, kde staví počítače, těch firem je v každém městě mnoho a nech si počítač postavit. Vysvětlíš co od toho chceš, oni ti poradí a ve výsledku budeš mít solidní počítač „na míru“, se zárukou a za dobrý peníz.

anonym

určitě ne podle loga výrobce ani podle toho jak se ti líbí jeho barva nebo tvar skříně, poznáš to podle technických parametrů, především velikosti ram, ssd úložiště, hdd úložiště, podle výkonu procesoru a grafické karty. Obvykle nejde o to najít počítač dobrý, nebo dokonce nejlepší ale najít takový který poskytne co nejlepší technické parametry za cenu, kterou jsi ochoten dát.

Nespecifikoval si ale způsob užití počítače, neřekl si zda jej chceš používat jako herní, jaký typ her na něm budeš hrát pokud ano a tak podobně, podle toho se pak odvíjí volba grafické karty které může být nicotnou ale i i velmi významnou položkou v ceně celého počítače právě v závislosti na herních nárocích uživatele.

Reezo

Tož hlavní vědět k čemu ten počítač budu potřebovat a podle toho posoudit, který bude na daný úkol vhodnější. Pokud to má být například herní, tak je určitě mít novější věci v tom počítači a hlavně výkonné. Nejlepší je mít nějakého známého, který se třeba zajímá o součástky do PC. Mohl by být schopný vybrat vhodné komponenty pro bezproblémový chod.