Berušinka

Potřebuji pomoc…

Mám prohlížeč IE, měla jsem v oblíbených dost stránek.
A teď, když je chci „otevřít“, tak tam nejsou – je tam prázdno! =O Nic jsem s tím nedělala, šlo to vždycky úplně v pohodě a najednou nic – bílo. Co mám dělat? =( PC už jsem restartovala a nic.

Jak je mám „obnovit“?
Moc děkuji za rady.
Doplňuji:
Ještě upřesním, že jakoby jdou – když jsem si zkusila dát jednu stránku do oblíbených, tak se mi tam dala – nic nehlásilo, prostě jako jindy, ale když jsem se podívala, tak bylo zase prázdno – to znamená, že jen „nejsou vidět“ – to se taky může stát, ne?
Více pak v diskuzi.

Nejlepší odpověď
kosaaaak

  1. Můžeš být v jiném profilu IE.
  2. Můžeš být přihlášená ve Win pod jiným účtem
  3. Je možné že se někdo pokoušel vyčistit ti počítač CCleanerem nebo něčím ještě agresivnějším a vzal to od podlahy.

Jako první věc se mrkni, jestli jsi přihlášená za ten správný účet ve Win. Pokud ano, tak všechny záložky IE se uklásají do složky C:\Documents and Settings\„JMENO-TVEHO-UCTU“\Oblíbené položky

Pokud je tam najdeš, nic se nestalo a v nejhorším případě si je zálohuješ a přeinstaluješ explorera. Pokud tam nebudou, tak se někomu podařilo je z tvého PC smáznout a pak se je můžeš pokusit obnovit nějakým programem na obnovu smazaných dat.

Další odpovědi
casey

sice mi neni jasne, jak se to mohlo stat, ale obavam se, ze jestli je nemas nekde zazalohovane, aby jsi je naimportovala, tak se s tim nic moc delat neda.
Doplňuji:
Muze to byt i jak pise kosaaak. Vychazim z toho, ze pc je tvoje, ucet je jeden a o pouziti nejakeho cisticiho sw by jsi vedela.
Podivej se do toho uloziste jak kosaak pise. Mozna tam nemas adresar oblibene polozky, ale favorites jako ja. Tam se zalozky ukladaji.

rynek878

vyzkoušejte tento postup:

Import oblíbených položek do aplikace Internet Explorer
V aplikaci Internet Explorer klepněte na tlačítko Přidat k oblíbeným položkám a potom klepněte na příkaz Import a export.
V Průvodci importem a exportem klepněte na tlačítko Další.
Klepněte na položku Importovat oblíbené položky a potom klepněte na tlačítko Další.

Poznámka: Ve výchozím nastavení vytvoří aplikace Internet Explorer soubor Bookmark.htm ve složce Dokumenty. Můžete nicméně importovat oblíbené položky uložené pod jiným názvem. Klepněte na tlačítko Procházet, vyberte soubor nebo zadejte umístění a název souboru a klepněte na tlačítko Další. Chcete-li přijmout výchozí nastavení, klepněte na tlačítko Procházet a potom na tlačítko Další.
Zadejte složku, kam chcete umístit importované záložky, a potom klepněte na tlačítko Další.
Klepněte na tlačítko Dokončit.

Hlada

Kdyby věechno fungovalo tak, jak má, tak by to mělo jít opravit přes import, jak píše rynek878. Když to nejde, může být chyba kdekoli, nejspíš v prohlížeči. Než se rozhodneš pro přeinastalaci, vrať systém pomocí bodu obnovení na datum, kdy to fungovalo.

Tonie

A já ti na závěr poradím stáhnout si jakejkoli jinej prohlížeč než IE.
(a třeba by tam i šli přetáhnout záložky, oblíbené..)

Berušinka

Tak v těch oblíbených položkách to mám – v té složce.

casey

jestlize v te slozce oblibene jsou, vyzkousej udelat zalohu. Tzn. v ie menu soubor->import a export->exportovat do souboru->zasrtnout oblibene polozky->dalsi->potvrdit nebo nastavit cestu kde se vytvori soubor bookmark.htm a export.
Pak se podivej jestli se soubor vytvoril (poklikej na nej, otevre se v okne ie a budou tam vsechny tve oblibene polozky). Jestli ano, zaloha je hotova.
Dale vyzkousej stejny postup jen v prvnim kroku dej importovat ze souboru…
Jestli po tomto procesu nebudou tve oblibene v ie dostupne, bude se muset preinstalovat ie, nebo upgradovat na vyssi verzi. Nevim jaky os a verzi ie dnes pouzivas.

Berušinka

Nejdou importovat =( Všechno jsem to udělala, ale stále mám v olíbených bílo.
Mám vistu, IE asi 7, když je nová 8.

casey

1.tu zalohu to provedlo? bookmark.htm vytvoren a je v nem vse potrebne?
2.nejdou importovat, jako vsechno probehne ok a presto tam nejsou, nebo to z nejakeho duvodu nedokonci, ci to spadne na nejakou chybovou hlasku?
3.verzi ie zjistis v menu napoveda→ o aplikaci. Nejvyssi je verze 9 a vista ji umi (XP uz ne).
Jestli je odpoved na body 1,2 ano, pres start->programy→ windows update vyhledej ie vyssi verze. Bude v dulezitych aktualizacich, ale zrejme nebude defaultne zaskrtla. Jeste jenom pro sichr(jestli je funkcni ten bookmark.htm nemelo by to byt potreba) si nekam prekopiruj tu slozku z temi oblibenymi zalozkami (jak si rikala, ze tam jsou).

Po aktualizacich bude vyzadovat restart a pote dost mozna, jelikoz tu slozku se zalozkami bude mit budou oblibene fungovat rovnou, jestli ne, bude treba udelat jeste jednou import bookmark.htm. Jestli nezabere ani to…

Varianta je pouzit jiny prohlizec, treba firefox. Ten pres menu soubor->importovat umi naimportovat oblibene z ie nebo opery. Jestlize ve slozce oblibene mas, zrejme by je k sobe naimportoval (o oblibene, ktere jiz treba ve firefoxu mas¨neprijdes, firefox vytvori vlastni polozku importovano z IE.
Napis, jak to dopadlo.

Berušinka

No, když dám importovat, tak nic – jakoby to udělá bez keců, ale stále mám v oblíbených bílo. Občas mi blbne i historie vedle – ale ta to udělala jen párkrát a normálně ted funguje. Ale oblíbené nic =(

A jak mám vyhledat ty vyšší verze – tam není nic takového – důležité aktualizace aktualizuji pravidelně.
Ten bookmark jsem i překopírovala a nic =( Já to asi neumím … fakt bych do toho nejradši kopla! Firefox mi nevyhovuje. Mám rada IE.

Berušinka

Proběhlo vše v pořádku – teďka jsem to zkoušela ještě jednou, psalo mi to, že to bylo úspěšně dokončené, tak proč to tam pořád není? =(

casey

je to vzlastni, ze to tam neni. Zrejme je ten ie nejakej „nakoplej“.
Stahni verzi 9. Jestli ji nemas ve windows update (ona se automatickych aktualizacich neinstaluje, je treba ji otevrit okno s aktualizacemi a zaskrtnout ji rucne) a nebo ji stahnout na strankach microsoftu zde:je to vzlastni, ze to tam neni. Zrejme je ten ie nejakej „nakoplej“.
Stahni verzi 9. Jestli ji nemas ve windows update (ona se automatickych aktualizacich neinstaluje, je treba ji otevrit okno s aktualizacemi a zaskrtnout ji rucne) a nebo ji stahnout na strankach microsoftu zde:
http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/internet-explorer/produc­ts/ie/home
mela by se ti automaticky prednastavit verze dle tveho systemu, kliknes na stahnout, das rovnou spustit a o vse se postara instalator sam. Na konci si vyzada restart a hotovo. Doufam, ze zalozky tam pak budou rovnou (u me zustaly i domovska stranka zustala na googlu), jestli ne, kliknes na horni modrou listu noveho ie pravou mysi a zafajfkujes radek nabidek. Tim se zobrazi menu a naimportujes bookmark. ¨Ted jsem si celou akci sam prosel, abych to mohl popsat:-))

Berušinka

Tak já to zkusím stáhnout.
Jo, a když se tak vyznáš, poradil bys s vyčištěním PC? Snažím se nějak ty svoje obrázky, hudbu, dokumenty apod. zálohovat – a co pak – až to budu mít? Ta aplikace na vymazání všeho (do původního stavu) je prý někde ve startu a v programech…

casey

nekdo uz tady psal o programu ccleaner. Je asi jeden z nejpouzivanej­sich, gratis a cesky. Muze odstranit ruzne docasne soubory internetu, cashe atd.
Ovsem stejnou sluzbu mi udela funkce vycisteni disku, kterou obcas pouzivam. na ikonu Pocitac kliknout pravou mysi->posledni volba vlastnosti→ vycisteni disku.
programy na cisteni typu ccleaner apod. cisti pc od balastu po instalovanych a odinstalovanych programech, ktere po sobe v registrech win atd. vzdy neco zanechaji, cimz casem se prodlouzi start win a beh (reakce systemu na povely).
Ja radeji jednou za rok ci dva cely system preinstaluju. Casem jsou na svete stejne nove verze vsech sw, ktere v pc mam, tak je rychlejsi to preinstalovat cele, nez po jednotlivych programech.Nektere tyto cistici sw vycisti i to co nechceme a maji i rozsahlejsi moznosti nastaveni (jak moc maji cistit). Nepouzivam tyto sw, ale proti jejich pouziti nic nemam.
Tyto programy cisti pouze systemove soubory a registry, tak osobnich dat typu fotky, dokumenty, hudba, filmy… se stejne nedotknou, tudiz jestli je mas nekde zazalohovane a v pc je smazes, je tim vyreseno a neni co cistit.
Jestli mas v osobnich souborech velky neporadek jako ja, doporucuji nejaky sw na hledani duplicit napr. Anti-twin. Tyto programy hledaji duplicity bud dle velikosti, nebo nazvu ci oboji. Nakonec jsem zjistil, ze stejne pisnicky, ci fotky mam na disku nekolikrat.

Tu aplikaci na vymazani do puvodniho stavu, zrejme mysli bod obnoveni, to je dobre pouzit pouze v pripade, ze se ve windows neco pokazi, bylo by tedy nutne win reinstalovat, tak jako posledni sance, ale ne preventivne. Osobne jsem to pouzil jednou a stejne jsem musel reinstalovat. Zdalo se mi, ze win zlobily jeste vic nez pred tim.
btw. jak dopadla instalace ie?