jivoma

Jakým způsobem poslat velmi důležitý dokument, abych měla jistotu, že dojde?

potřebuji odeslat velmi důležitý dokument,jakým způsobem to mám poslat,aby byla jistota,že dojde?

Nejlepší odpověď
annas

Česká pošta nabízí služby Cenný balík nebo Cenné psaní.

„V Cenném balíku je možné zasílat peníze, drahé kovy a kameny a výrobky z nich, šperky a obdobně cenné věci, cenné papíry (cestovní šeky, šeky na doručitele, směnky, apod.), platební karty, poukázky na odběr zboží nebo služeb a další cennosti. Za Cenný balík pošta odpovídá a lze ho ocenit až do výše jednoho milionu Kč (Udaná cena).“ atd.

https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/baliky/cr/cen­ny-balik:

Cenné psaní
„Se službou Cenné psaní budou vaše zásilky putovat k adresátům ve speciálním obalu a za zvýšených bezpečnostních opatření. Navíc se vám za obsah vaší zásilky zaručíme až do výše jednoho milionu korun.“ atd.
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/psani/cr/cen­ne-psani

Další odpovědi
gecco

Nejjistější bude použít služeb bezpečnostní agentury specializované na transport cenností a hotovosti – používají pancéřovaná auta a osádky jsou ozbrojeny…
___
Jinak by bylo vhodné upřesnit, o jaké kvantum dokumentů jde a cca odkud a kam je potřebuješ dopravit.
___
Ale jistotu nebudeš mít vůbec nikdy – i na to pancéřované auto může spadnout meteorit.
😉

marci1

Můžete jej poslat doporučeně do vlastních rukou nebo nejlépe jako cenné psaní. 🙂

anonym

Nepíšete kam.
Pokud si chcete být na stopro jistá,raději jej dovezte osobně.

postcd

Annas zde již skopírovala odkaz na cenné psaní, na té stránce je také příplatková služba – dodejka:

Dodejka
Odesílateli bude předáno písemné potvrzení prokazující dodání poštovní zásilky příjemci. 15 Kč

Takové potvrzení by mělo sloužit jako důkaz pro Vás, takže asi uschovat

Další služba na té stránce uvedená je „Dodání do vlastních rukou“

jivoma

no..děkuji za odpovědi,pancéřový vůz,dojet tam osobně…já čekala spíš radu,jak to poslat,jestli jěště existuje "rekomando"nebo něco podobného

anonym

Nikdo vám ale tu stoprocentní záruku nedá.

gecco

😉
Jasně, že existuje

  • doporučeně
  • doporučeně do vlastních rukou
  • doporučeně s dodejkou

Tady (pro Českou poštu)- https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/psani/cr/do­porucene-psani – je k tomu ceník a nějaké povídání…
Nějakou formu doporučené zásilky pak nabízí i různé přepravní služby (PPL, DHL…).

kapka

Normálně poštou doporučeně a pojištěné, normálně to dojde do druhého dne k adresátovi. Taky jsem posílala důležitej dokument a bála se, ale doporučeně je to monitorované, kde se to přesně nachází, nemělo by se to ztratit.