huxa

Potřebuji nový HDD?

Při přehrávání jakéhokoliv filmu jak v WMP, tak v mnoha dalších přehrávačích se mi začne film po pár 10ti minutách sekat a musím jej stopnout na pár vteřin, aby se „načetl“, potom jej pustit a zhruba po těch 10ti minutách opakovat, napadlo mě, že to bude chyba HDD, dělám údržbu notebooku často, rozjedu na něm namáhavější hry a nesekají se, 4GB RAM, 500GB HDD, procesor i3. Poradáte mi prosím, co s tím je a jak by se to dalo vyřešit?
Doplňuji:
ano, je to win7 64-bit, ale notebook mám již dva roky a začíná to vadit až teď, navíc, z YT v HD přehrávám naprosto plynule a v přehrávačích se mi seká film i v mp4…

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli to dřív nedělalo, což je pro další úvahy zásadní, bude se něco přehřívat.
Podívejte se pomocí Aidy nebo Everestu na teploty. Na disk to netipuju. Pro klid v duši můžete třeba pomocí HD Tune z něj přečíst S.M.A.R.T. a udělat test rychlosti a povrchu.

Další odpovědi
www

Máš-li ještě dostatečné místo na HDD a PC čistíš včetně kontroly a oprav HDD, zkusil bych změnu přehrávače (neuvádíš jaké používáš), například VLC Player, který zvládne téměř nemožné.
Zkušenost

MinisCZ

Nejspíše máte Win 7 HP 64bit a video je nejspíše v vyšší kvalitě než váš notebook zvládne. Zkuste Nainstalovat 32 bitový systém a mělo by to jít v pořádku. Mě na mém notebooku taky nešli videa z YT v HD kvalitě plynule, když jsem měl 64 bit OS.

huxa

už jsem na to došel! :) jestli by měl někdo stejný problém, tak stačí na disk (v mém případě (C:) kliknout pravým tlačítkem, vybrat vlastnosti (to poslední z nabídky), potom nástroje a zde dát hned u toho prvního, kontrole chyb, zkontrolovat, naplánujete si takto při dalším startu windowsu progázení registrama, … a celkově to pomůže ;) už mi jede vše v pohodě… :)

huxa

přehrávačem to neni…
hd tune nic nenašel, rychlost se také udržovala nad 50MB/s, teplota stále pod 45 stupni, ale při „testování“ HDD v notebooku „chrčelo“, jak kdyby v HDD byla povolená hlava nebo nebyla dobře namazaná…