gargis

Potřebuji na cestu do Itálie/letecky/pas?

Nejlepší odpověď
Kako

Když jedeš do zahraničí, měl by si s sebou mít vždy pas. Do Itálie teoreticky potřebuješ je OP, ale vem si ho!

Další odpovědi
autacek

V rámci zemí Schengenu tj. v rámci téměř celé EU ti stačí pouze občanský průkaz. Občanka ti teoreticky stačí i v zámořských departmentech /bývalých koloniích/ jednotlivých států EU, jako třeba Francouzská Guyana, Bermudy, Falklandy, Gibraltar, Kajmanské ostrovy… V těchto případech se však striktně doporučuje vzít pas, neboť v případě komplikací, je možné dostat se nechtěně i do jiné oblasti (mezipřistání letadla, či nouzové přistání v jiné zemi, pád letadla, vstup na cizí území v přihraniční oblasti omylem, apod.) U Itálie by mohl být v tomto ohledu problém snad jen se Sardínií.

Když si pro klid duše vezmeš i pas, nic nezkazíš, jen doporučuji uschovat si jej od druhého průkazu odděleně, aby byla větší pravděpodobnost, že ti v případě ztráty či krádeže něco zbyde.
Doplňuji:
Tak jsem ještě ověřoval ty zámořská území, u některých stačí občanka, u některých ne, pro cestu do takové destinace tedy raději pas a potřebné info si ověřit případně na ministerstvu zahraničí.

P.S. Itálie na občanku funguje, osobní několikerá zkušenost ;)

A.d.a.m.

Nepotřebuješ, bude ti stačit občanský průkaz

Více na http://europa­.eu/youreurope/ci­tizens/travel/en­try-exit/eu-citizen/index_cs­.htm