Lenka75

Potřebuji maturitu, nebo mi stačí výuční list k pedagogické?

Dobry den. Mam nedodelane gymnazium, ale vyucni list. Po letech jsem se rozhodla, ze si splnim sen byt ucitelkou, ale nejsem si jista, jestli by mi vyucni list stacil. V dalsim pripade, jake vzdelani potrebuji k tomu, abych ucila oba stupne zakladni skoly? (CJ, literatura, dejepis, umeni)
DEKUJI MOCKRAT!

Nejlepší odpověď
Hlada

Učitel na základní škole musí mít vysokoškolské vzdělání. K přijetí va vysokou školu je pořeba mit maturitu.

Další odpovědi
Ella

k vzdělávání dětí vám rozhodně nestačí výuční list!
Musíte mít ukončené středoškolské vzdělání a ukončené vysokoškolské vzdělání v oboru pedagogika, přímačky jsou pořádná fuška!
Kamarádka se hlásila na mateřinky (učitelka v mateřské školce) a už tam to bylo tvrdý, co teprve učitelka na základce a k tomu druhý stupeň…

venkovan

Dodělej si gymnázium. Jinak ve škole bys tak mohla vytírat schody.