TheFailManCz

Potřebuji k vybudování malého rybníčku (cca. 4×7m) povolení od vodoprávního úřadu nebo stavebního úřadu?

Přítok a odtok by byl řešen rourou ponořenou v potoce a rybníček by se nacházel na mém pozemku, který tento potok obtéká.

Nejlepší odpověď
Funna

potřebuješ souhlas speciálního stavebního úřadu a tím je obvykle na stavebním úředu oddělení životního prostředí – vodní díla…
to, že je na tvém pozemku není relevantní, protože ta voda, co budeš zadržovat tvoje není…nebo snad ano??

viz Vodní zákon – Povolení § 8, (1) Povolení k nakládání s povrchovými nebo podzemními vodami (dále jen „povolení k nakládání s vodami“) je třeba

  1. jde-li o povrchové vody a nejde-li při tom o obecné nakládání s nim

2. k jejich vzdouvání, popřípadě akumulaci,

Další odpovědi
Edison

To se spíš optej na tom ouřadu. Ale obávám se, že změna nebo úprava toku nebude přípustná. S těmahle věcma maj, pokud vím, problém i na vlastním pozemku.