Potřebuji aby mě někdo sdělil, řekl moji povahu, charakterizoval. Dá se to najít na internetu…

nebo bude lepší, když mě někdo zná jako živou bytost? Děláte to, umíte někoho, koho znáte charakterizovat a říct mu to?

Nejlepší odpověď
barnajka

Jednou jsem si dělala na Facebooku jeden test osobnosti. A předem prosím všechny posměváčky a skeptiky, aby se zdrželi jízlivých poznámek :)

Ten test měl opravdu úroveň!! Nebylo to 10 rádoby duchaplných otázek a k tomu ještě duchaplnější možnosti… Těch otázek bylo snad přes 100 (už si přesně nepamatuju) – takže když jste odpovídal opravdu podle skutečnosti, na konci jste mohl vidět dost reálný odraz sám sebe. Ono i ty výsledky pak byly dlouhý jako týden – vyhodilo vám to všechny vaše povahový klady i zápory, celkový charakter, temperament…prostě všechno. Nebyl to test, který by sestavoval nějaký znuděný puberťák – šlo o nějakou renomovanou instituci, snad univerzitu? Nevím, nevzpomínám si – je to už celkem dávno.
Ale zkusím zítra zapátrat, jestli by ten test nebyl k vyplnění i někde jinde, než jen na Facebooku. Když najdu, dám vám sem pak odkaz :)
Doplňuji:
Tak jsem hledala, opravdu důkladně…ale bohužel :( Dokonce i z toho FB to už nejspíš zmizelo – prošla jsem si zpětně svoje aktivity za poslední rok, ale po tom testu jako by se lehla zem :/ Až budu mít zas chvilku čas, zkusím hledat ještě jednou, ale moc šancí už tomu nedávám. Omlouvám se :(

Další odpovědi
chudst

Drap: neni to pravda. S par lidma jsem se dlouho znal jen po internetu a kdyz jsem je konecne poznal, zjistil jsem, ze s usudkem, kterym jsem je charakterizoval, jsem se nemylil. Jednoduse se nepretvarovali, jako to nedelam ani ja. A kdyz se nepretvarujete a povidate si s nekym casto, muzete ho poznat i pres internet.

Nicmene na internetu se clovek muze chovat jinak a ve skutecnosti se clovek muze chovat jinak. Nicmene presto asi preferuji charakteristiku osobne a ne pres internet, tim se ted zabyvejme. Kamarad vas pravdepodobne charakterizuje dobre, „nepritel“ vas zase charakterizuje schvalne spatne, protoze si bude myslet, ze vas zrani.

Idealni je, kdyz se umite charakterizovat sam. Je dobre znat sve klady a sve zapory.

Dale je potreba rozlisit: chcete, aby nekdo charakterizoval vasi skutecnou povahu, nebo aby charakterizoval to, jak vas vidi ostatni? Na prvni otazku je lepsi se zeptat nekoho, kdo je vam blizky a kdo vas delsi dobu zna. Odpoved na druhou otazku je se zeptat nekoho, kdo vas zna, ale ke komu nemate zadny blizky vztah. [Spoluzak ve skole, se kterym se casto nebavite.]

venkovan

No nevím jestli něco podobného se na internetu najde – jedina nějaké podivné testy které mají prakticky nulovou vypovídající hodnotu.
Pokud chceš znát svoji povahu, zkus se zeptat více lidí i těch co tě nemají rádi. A z toho si udělej průměr.
Doplňuji:
A jestli ve své povaze najdeš chybičky, tak pamatuj, že nikdo není dokonalý. Ale lecos lze i opravit k lepšímu.

Drap

Nikdo nedokáže charakterizovat člověka kterého nezná a nikdy neviděl. Snad jedině věštci a tam je to dost pochybné
Doplňuji:
Chuds : souhlasím, ale pokud si s někým nějaký řas dopisuji, tak ho znám alespoň z určité strany.

anonym

Teda Barnajko, díky!

anonym

Chtěl jsem původně něco vyplnit na Jamendo, kde publikuji, ovšem tam nechci zkopírovat vyšlá data z testů osobnosti online. Musí být někdo, kdo umí vytvořit jakýsi popis. Třeba v práci se nic nedozvím, protože mě nikdo nezná jako hudebníka, hráče na syntezátor. Tam mám montérky od malty a barev. Mám tam schovaný hrnek na kávu a nervy ze šéfa. Pak mě bolí záda, rameno a v lýtku mě také bolí. Vše je z práce. Když přijdu domů mrtev, Odpovědi jsou naproti tomu rájem. Přesto sebe nemohu popsat protože se nevidím jako nezávislá osoba. Podobně jako vesmír se nemůže charakterizovat sám, k tomu potřebuje nezávislé objekty, třeba člověka.

anonym

Ale lidé většinou mlčí, i kdyby měli říct něco kladného. Jen si teď vzpomínám že kolega který má před důchodem mě řekl že jsem plachý. Ale to je málo na nějaké použití.

chudst

Tak musite si k tomu vybrat prilezitost. Hodnotit nekoho z oci do oci neni jednoduche a bezne to clovek nedela. Urcite by bylo divne, kdyzbyste za nekym zasel a vypalil na nej „charakterizuj me!“

Ale kdyz se ho nejdriv zeptate, jestli si s nim muzete v soukromi promluvit, ze by ho zajimal vas nazor na vas, protoze (…), tak ho nevystrasite, mozna se podivi, ale pokud jste si vybral spravneho cloveka, tak vam vyhovi. Soukromi muze byt cokoli: v restauraci u piva, anebo treba muzete vyresit problem pres ICQ. Obcas je to lehci – dany clovek se vam nebude divat do oci, nebude muset odpovidat hned a vse si peclive muze promyslet. To je vyhoda psaneho textu. Nevyhoda je, ze nevite, jestli to mysli vazne nebo ne. Ale pak to chce mit asi opravdu uz jen duveru v nej.

Nasledne poznatky ale sam vyhodnotte. Jestli byl jsou v poradku a zjistite, ze ma pravdu, tak klady nechejte a zapory odstrante. Jestli ale si myslite, ze nema pravdu, tak se nad tim nejdrive zamyslete nebo pozadejte o nazor jeste nekoho. To, co jemu na vas vadi, nemusi vadit ostatnim – dokonce tomu muze byt i naopak.