halík

Na kolik Kč může přijít vybudování kanalizační přípojky? Podrobnosti v doplnění otázky.

Potřebujeme vybudovat kanalizační přípojku – celková délka asi 85 m – velká část povede přes zahraadu, pod trávníkem, a

Potřebujeme vybudovat kanalizační přípojku – celková délka asi 85 m – velká část povede přes zahraadu, pod trávníkem, asi 10 m vychází překopat silnici. Jednalo by se o gravitační .Na kolik to přibližně může vyjít?

Odpovědi
autacek

Na kolik to tak přibližně může vyjít ti řeknou nejlépe zhotovitelé, zkus třeba portály epoptávka a aaanabídka. Ale roli tam hraje poměrně dost faktorů, tak že takhle od stolu vážně těžko odhadovat a rozptyl může být opravdu obrovský. Projekt na to je?

Drap

Je potřeba znát použité potrubí, v jaké zemině, jakým způsobem se bude zhotovovat, zda strojem nebo ručně,jaký zásyp, jaké následné úpravy terénu a podobně Pokud přípojka nebude ve volném terénu na soukromém pozemku náklady se mohou znásobit. Pokud je to možné, nejlevěji to vyjde svépomocí.
Pokud je silnice 10 m široká a nepovolí ti ji překopat, počítej s tím že průtlak vyjde podle místních podmínek 20 – 150 tisíc.

cukrar

Nelze sdělit, bez místních znalostí a podrobností. Nikdo nevíme, jaké požadavky můžou mít kanalizace, správce komunikace, jak hluboko se musí kopat atd.
Když Vám sdělím, že asi 50–130tisíc, tak Vám to nepomůže.
Musíte pozvat 5–8 firem, udělat výběrové řízení, dle požadavku vodosprávní firmy.

anonym

Jak už bylo řečeno, nelze jednoznačně odpovědět. Něco podobného jsem nedávno dělal, jednalo se o 60 metrů, majitelé si to vykopali sami, ručně. My jsme udělali „krtka“ pod silnicí (asi 8 m.) Položili jsme trubky, napojili na hlavní kanalizační potrubí. Oni si to sami zasypali. Stálo je to 55tis s materiálem, vyřízením povolení atd. Mají to ale legàlně a hlavně se nemusela zastavovat doprava a překopávat cesta. No asi tak.