Džuls

Potrebujem poslať LP platne na dobierku

Prosím Vás, ako ich mám zabaliť? Predávajú na pošte nejaké špeciálne obaly/obálky, alebo stačí, ak ich doma zabalím do bieleho papiera a previažem špagátom?
Je potrebné nejak upozorniť na pošte, že je to, ja neviem, krehké, alebo, že to netreba prehýbať, alebo to mám na ne rovno napísať ? Ďakujem 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Na desky ne, asi bych je proložil polystyreném síla 1 cm, bebo i slabší, Na vršek a spodek bych dal silnější /lehce se dostane ve všech stavebninách /.Vše zalepil kolem dokola páskou a teprve potom zabalil do papíru či krabice a pževázal. Poslal bych to jako křehké.

Další odpovědi
Michal Kole

Určitě by se dala ve speciálním obchodě koupit velká bublinková obálka, ale dal bych na ní ještě nálepku křehké.

„Křehké
Pošta zachází se zásilkou se zvláštní opatrnosti. Lze využít u zásilek do 10 kg. 25 Kč“

http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/baliky/cr/cen­ny-balik-id245/

DJ hrají dost z analogových desek, tak je musí logicky někde kupovat a do zahraničí si pro jednu desku asi nepojedou

fablen

nebo bych je z obou stran „obalila“ tvrdým kartonem z nějaké krabice a pak běžný obalový papír.

mosoj

Vinylové desky volně v obálce neposílat. Pošťák si vám na ně sedne.

Dejte je do úměrně veliké kartonové krabice vycpěte to papírem aby se volně nemohly pohybovat a pošlete to jako balík. Ony zas tak křehké nejsou, ale silou se zlomit dají.