martin14

Potřebuje Ubuntu od Linuxu ovladače, jestli jo kde je stáhnu?

Odpovědi
cochee

Linux je nedílnou součástí Ubuntu – je to jeho jádro. Ubuntu samo žádné ovladače nevyužívá, s ovladači pracuje přímo Linux. Linuxové operační systémy pracují s tzv. repozitáři, což je úložiště, z něj si instalují aplikace i stahují ovladače. Jen někdy, pokud pro konkrétní hardware není ovladač v repozitáři, musí se stahovat ze stránek výrobce – pokud jej ovšem výrobce nechal naprogramovat.

Orion

záleží jaké, jockey-gtk by měl automaticky detekovat a stáhnout potřebné ovladače.