Dudu855456

Potřebuje křeček zlatý moučné červy?

Ahoj.Chci si pořídit křečka zlatého a scháním spousty informací aby se měl křečík,kterého si koupím co nejlepší a nejpohodlnější život!
Otázka zní: Opravdu potřebují křečci zlatí moučné červy?
A pokud ano mohou se prodávat po kusech? myslím např. 1–2 kusy.

Nejlepší odpověď
beer

Pouhých 10% z celkového objemu potravy by měly být živočišné bílkoviny. Tedy ano, může to být občas moučný červ, malá žížala, „červ“ z červivého jablka atd., ždibek uvařeného hovězího masa, nebo i speciální krmení pro křečky s obsahem živočišných bílkovin (poradí v prodejně).
Nechej to na křečkovi, co z toho si vybere, možná jen to krmení )) Larvy potemníků ti v dobrém zverimexu poskytnou – nějak se určitě domluvíš.

Zdroj: Vet.praxe