Angi-Shy

Potrebuje clovek svoleni vlastnika psa pro zverejneni vlastni fotky s onim psem?

Kdyz se clovek vyfoti se psem nekoho jineho, potrebuje ze zakona mit svoleni vlastnika takovou fotku zverejnit nebo to plati pouze pokud by se jednalo o fotku s tvari jineho cloveka? Kamaradka se vyfotila s jednim pejskem a jeji panicka ma ted kecy ze si to kamaradka dovolila zberejnit na svem instagtamu bez svoleni panjcky tak by me zajimalo jestli ma kamaradka narok si tu fotku nechat zverejnenou. Kdyby se jednalo i fotku s jinym clovekem tak to pochopim, ale se psem ze by to mel byt problem a ze by nemela pravo to zverejnit???

Odpovědi
Kazatel

Nejjistějši je, obstarat si souhlas od samotného psa.

Mc Merkurion

… i kdyby to nebyl pes, ale barák >>> nemá (právo to zveřejnit) … mimochodem, pes nejni věc (je to i v zákoně), takže se s ní může klidně soudit … a jak píše Katatel: má kamarádka svolení dotyčného pejska ??? …určitě ne, tak ať tu fotku rychle stáhne !!!

ivzez

Podle mne potřebovala souhlas k fotografování,
ke zveřejnění fotky pak další se zveřejněním.