Smack

Potřebuje člověk k životu adrenalin?

Adrenalin

Nejlepší odpověď
annas

Adrenalin je hormon, který se tvoří v nadledvinách, jinak také tresový hormon nebo též hormon útěku, úleku či strachu, vytvoří se a tělo rychle reaguje – začne se bránit. Pracuje naplno. Je to vidět u sportovců,, zvvyšuje svalovou sílu.

Jao vše, i adrenalin prospívá i ubližuje., tedy dobrý sluha, ale zlý pán.
Potřebujeme jej, protože mobilizuje naše rezervy, když se objeví strach,

Více v odkazu

" Adrenalin byl objeven roku 1901 a postupně se stával nejen objektem vědeckého bádání, ale také velice účinným léčivem při některých život ohrožujících stavech.

Adrenalin se uvolňuje do krevního řečiště během stresových situací a při zvýšené fyzické aktivitě, a to takřka okamžitě. Hladina může stoupnout až desetinásobně oproti normálu. Zpět do klidového stavu se ale naopak vrací až několik desítek minut."

https://mtbs.cz/cla­nek/adrenalin-dobry-sluha-mtbs/kategori­e/trenink-a-fitness#.YHmXjD8zXcs

Další odpovědi
Nassin

Já ho potřeboval. Byly mi píchány injekce k omezení krvácení.

da ny

Samozřejmě. Bez adrenalinu by člověk nemohl žít.
„Jeho biologickou úlohou je příprava organizmu na stresové situace − boj, útěk. Zvyšuje dodávky kyslíku a glukózy do mozku a svalů a také potlačuje některé méně naléhavé procesy.“
https://www.wi­kiskripta.eu/w/A­drenalin
Mám celý život nízký TK, občas ho potřebuji zdravě zvednout ;D

Mr. Marek

Ano

Dochy

Domnívám se, že i v klidu ano. Ale zdá se, že pro všechny je zvýšena produkce adrenalinu natolik důležitá, že jeho úlohu v menších koncentracích nezmiňují. Domnívám se že ale i v klidu má svou úlohu a je nutné aby hormony byli v nějaké rovnováze – vč. adrenalinu.

marci1

Pro život ho nutně nemusíme potřebovat, ale jsou jiné hormony v nadledvinách, hlavně v té kůře, které skutečně k životu potřebujeme, to jsou takzvané stresorové hormony, kortikoidy, a bez nich bychom nepřežili žádnou zátěžovou reakci.
Mnoho lidí si myslí, že k životu adrenalin nutně potřebují. Když si ale člověk trochu uspořádá životní priority, zjistí, že to není tak žhavé. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Bez něj by pud sebezáchovy byl takový bezzubý😁