Avatar uživatele
barcisz

Poradíte, jak mám zjistit, kolik potřebuji wattů pro připojení nabíječky k notebooku?

Původní neotázka
Potřebovala bych zjistit watty kvůli nabíječce k notebooku


Asi budu znít jako debil,ale prostě si neumím vypočítat watty,fyzika mi nikdy nešla. Mám počítač o vstupním napětí 100/240V a výstupním 19V, 2.37A a potřebuji k němu koupit nabíječku, protože mi jí pes sežral. Někde píšou,že k mému tipu sedí 45W,někde zas 65W,tak bych chtěla vědět jestli je to jedno,případně jak ty watty přesně vypočítat z toho co vim. Děkuji

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2758 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
McArthur

Odpoveď byla označena jako užitečná

Báro, nic se neděje. Chlapci už zodpověděli, že máš vynásobit 19 V a 2,37 A a dostaneš potřebných 45 W.

Až budeš vybírat nový adaptér ke svému notebooku, tak se nelekej. Důležité je, abys dodržela 19 V. To je zásadní. Ostatní čísla jsou druhořadá. Méně než 2,37 A bude znamenat, že se Ti notebook bude krmit z baterie a baterie se bude nabíjet pomaleji. Případně adaptér budeš přetěžovat a dřív odejde. Za více jak 2,37 A budeš platit zbytečně moc. Koupí 65 W zdroje ale nic nezkazíš.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Určitě nemáš počítač (notebook) o vstupním napětí 240V 😉 předpokládám že mluvíš o původním zdroji. Jde o zdroj 45W.

Potřebuješ vědět ale o trochu víc než jen výkon. Hledej kompatibilní přímo s tvým notebookem. Existují různé konektory a v některých případech bývá další pin kterým si zdroj a notebook navzájem ověřují kompatibilitu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

19 × 2,37 = ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

myslím, že tohle není fyzika, ale matematika prvního stupně..neumíš vynásobit 2 čísla mezi sebou???…P = U x I…P jsou waty, U je 19V a I je 2.37A…a vzorec se dá najít na netu kdekoliv…
a mimo jiné…spíš než o waty se na zdroji zajímej přesně o to, co je na něm napsané…a to 19V a 2.37A…pro zdroj je podstatné napětí a proud, což je to V a A a vůbec ne, kolik má watů, protože to je dané výstupním proudem a napětím…pokud si pořídiš zdroj se stejnými waty, ale vyšším napětím a tím pádem i menším proudem, může ti nějaká součástka „vyhořet“, nebo se to bude špatně dobíjet a pod..prostě waty nejsou rozhodující…proto je tam ani nikdo neuvádí!

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzm

Funna, ale „P = U x I“ je právě fyzika. Že používá matematiku jako podporu je věc druhá.

před 2752 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek