TheArtemis

Jak se efektivněji učit?

Dobrý den, jsem prvním rokem na gymplu a momentálně to vůbec s učením nezvládám, např. určité látce věnuji třeba 5+ hodin učením se na test, ale místo toho, abych dostala dobrou známku, většinou dostanu 4–5. Jsem z toho docela už i v depresích, protože mě to fakt mrzí, když tomu obětuju takovýho času a ostatní mě mají akorát za flákače. Přemýšlela jsem i o tom, že bych přešla na jinou školu, protože pokud to nezvládám už teď, pochybuju, že se dostanu na vysokou. Ale myslela jsem si, že bych se tady mohla ještě zeptat na nějaký rady nebo tipy na učení, pokud byl někdo v podobný situaci, jako jsem teď já. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
xxx3

Já bych jako první možnost viděl zkusit doučování. Není řečeno, o jaký předmět se jedná. Co se týče učení, nezáleží pouze na času, který tomu člověk věnuje, ale i na způsobu a ten záleží zase i na oboru, kterým se člověk momentálně zabývá. Je jasné, že k dějepisu musí mít člověk jiný přístup než k fyzice.

Další odpovědi
brillant

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=efektivně­ji%20učit