doufejmevto

Potřeboval bych změnit svůj život, jak na to?

Ahoj,
asi na mě vlezla puberta či touha něčeho dokázat, ale až do teď jsem hrál den co den na počítači,křivý záda, nemám moc zážitků na povídání, jsem hubený a neumím artikulovat.

Takže od začátkum, je mi 14 let, vážím 61 a měřím 182, jsem docela dost hubený, hodně mi to lidi připomínají, což se týče i lidí, na kterých mi záleží. Hubený jsem kvuli metabolismu, jím 6× deňe, snídaně nejvíce cereálie s meltou, svačina dva rohlíky/housky/ba­gety, školní obědy, druhá svačina většinou co seženu to sním, takže jogurty, sušenky, pečivo a k večeři většinou 3 chleby nebo nějakou polívku.
Chtěl bych s tím něco udělat, ale nevím kde začít, co jíst navrch či nejíst vubec, jak uvést muj život do pohybu, či jak se vytvarovat abych nebyl tak hubený.
Ohledně křivých zad, mám to z počítače, dole u pánve se vubec neohnu dopředu, nevypadá to až zas tak špatně když chodím, ale neohnu se a často mě to bolí.
A artikulování, hodlám zkusit, teda jestli mě to bude stále bavit herectví, ale spíše bych chtěl mluvit srozumitelně, občas ani nemužu mluvit, tak to nahrazuji lehčimi slovy, nebo koktám, řikám první slovo dvakrát apod..
díky.

Nejlepší odpověď
dejavu

Je moc dobře, že se sebou chceš něco dělat, to ti chválím, ale chceš toho moc a to nejde najednou. Slona nelze sníst naráz, musíš po kouskách. Udělej si pořadí, co budeš jak řešit.
Já bych začala na ortopedii, kde ti napíší patrně rehabiltace a tam se naučíš cvičit. Nejprv musíš vybudovat svalový korzet na zádech, zpevnit je, než začneš nějaké posilování, protože to by sis ty záda zničil. Rehabilitační pracovnice ti poradí a naučí tě, jak co cvičit.
Objednat se můžeš též na logopedii, pomohou ti s nácvikem plynulejší řeči. Zkus si říkat nějaké projevy sám k sobě před zrcadlem. Pokud zadrháváš, předzpívávej si to. Při zpěvu tato vada většinou mizí.
Co se zdravé výživy týče, je toho i na netu napsáno tuny. Vypusť jednoduché cukry, různé skladosti a zařaď luštěniny, ovoce, zeleninu, dostatek bílovin.
Poraď se s ortopedem, jaké sporty pro tebe jsou nejvhodnější, pro začátek ti asi doporučí plavání, možná cyklistiku, zeptej se ho na běh, ale s tím začni případně až na jaře, ne v zimě.

Další odpovědi
zjentek

žádnej problém ..tak to udělej

klumprt

Změnit život není legrace. Zkoušel jsem to několikrát a nakonec se ze mě stal zpátky ten samej dobytek jako předtím. Akorát po každém pokusu o něco chytřejší.

Ve 14 máš ještě hodně před sebou. Tak dělej ty pokusy o změnu. Běž něco dělat ven. Třeba aspoň obden na blbou procházku. (Na ty procházky se stejně časem vykašleš, ale budeš o cosi chytřejší.) Začni chodit do knihovny. Běž do tanečních. choď do kina (i sám). Na to všecko se nakonec vykašleš, ale budeš chytřejší.
A jez to, co ti chutná. A užívej si to.

Kelt

Je pěkné, že máš před sebou takový cíl. Aspoň víš, co chceš. Udělej si plán, co chceš udělat a rozvrhni si to. Určitě to není úkol. na hodinu, nebo na den, ale dlouhodobější úkol na několik let. Napiš si to všechno na papír, co chceš dosáhnout, a kdy to chceš dosáhnout. Vyber si něco, co tě nejvíc láká a do čeho se chceš nejdříve pustit. Je lepší dělat denně malý krůček než jednou za měsíc velký krok a zbytek měsíce nic.
Záleží na tobě, zda začneš se cvičením, jídelníčkem, návštěvou lékaře nebo čím. výživa a cvičení mají vliv na organizmus, ale je třeba vědět, co je pro tebe dobré a co ne. Například denně 30 minutová procházka je lepší než jednou za týden 3 hodiny nějaký běh.
Pamatuj, že i ta nejdelší cesta začíná prvním krokem.