Pelfiee

Potřeboval bych vypálit sochařskou hlínu, ale ne uplně, myslíte že by to šlo ve sporáku?

Odpovědi
Dochy

je otázka co chcete… na wiki vidím, že je potřeba cca 800–1200°C a to v troubě sporáku nedáte. Tuším, že obvykle se používá na pečení kolem 200°C, s tím, že trouby obvykle umožňují 350–400°C, ty co mají pyrolitické čištění snad někde kolem 650–700°C pro to čištění.
V troubě asi tak jedině vysušit..?

Hornisse

Co to je vypálit „ne úplně“. Vypálení hlíny je přeměna na molekulární úrovni a ta buď proběhne, nebo ne. Není nic jako trochu vypálená.

Každopádně jak píše kolega Dochy, na vypálení je teplota trouby hluboce nedostatečná, jedině na vysušení. Vysušení při takhle vysoké teplotě ti ale výrobek vlivem pnutí a následného praskání zničí.