blackfag666

Potřeboval bych poradit s jazyky na počítači

Zdravím,
občas když něco instaluji tak to mám celé v čínštině a nebo dnes jsem se chtěl kouknout na film a místo písmenky z háčky mi to hazí prapodivné klikyháky. http://ctrlv.cz/dA­cr
nevíte co s tím?
Doplňuji:
Takže co bych s tím měl udělat?

Odpovědi
Quimby

Ahoj, otevři si titulky třeba v poznámkovém bloku, dej uložit jako a v kolonce kodování vybírej postupně položky, dokud nějaká nebude fungovat, třeba UTF by mělo

Roman71

Je to způsobené buď použitým odlišným kódováním češtiny ve videu (běžně CP1250) oproti kódování stránky (dnes už běžně UTF8), nebo při konverzi titulků z DVD a následným vložením do konvertovaného videa, taktéž v odlišném kódování než v tom, jaký je video software schopný zpracovat.

To dokáže nadělat slušnou paseku při používání znaků jako ve screenshotu filmu:
„To přišlo dneska, nějaká misijní pozvánka?“ – za nerozpoznatelný znak dosadí co ho napadne (v lepším případě otazník) a ještě sebere další znak za ním.