sofid

Potřeboval bych poradit, ohledně baterie do foťáku.

Mám foťák OLYMPUS T-100 a po třech letech mi přestala jít baterie, takže si potřebuju pořídit baterii ale nevím přesně kterou, protože jsem se díval na internet a na něm jsem našel že originální baterie stojí něco kolem 800Kč ale zase neoriginální stojí pouze 200Kč myslíte si že si mam koupit tu neoriginální?Pop­řípadě co by jste mi poradili?
Ps.: značka baterie je OLYMPUS LI-80B 3.7V 650mAh

Nejlepší odpověď
Bedy

Originály jsou vždycky lepší, myslím si však, že i řada neoriginálních baterií je na solidní úrovni a proto bych se nebál koupit třeba tuhle baterii od Avacomu – http://www.ava­com.cz/modely/fo­toaparaty/olym­pus/t-100

Další odpovědi
Hlada

Moje zkušenost je taková, že neoriginální baterie mají o třetinu nižší kapacitu, než je na nich napsáno. S úspěchem jsem dvě z tohoto důvodu reklamoval. Ve výsledku jsem koupil dvě, které stály méně, než polovinu originální a nosím s sebou náhradní. Poměr Kč/Ah je u neoriginílních výhodnější.