kibul

Má vliv na výši výživného, jestli mě dcera jen navštěvuje, nebo u mě bydlí? Pokud ano, jaký?

Byvala zena chce soudne zvysit alimenty,jelikoz nase dcera jde do prvaku, s tim souhlasim,ale z puvodnich 2500 kc by chtela kolem 5000 kc i kdyz jeji prijmy se pohybuji kolem 50000kc mesicne cisteho a ja nemam ani polovinu,prihlizi soud i na prijem matky ,nebo je pro soud poctatne jenom muj prijem ikdyz ziji ve spolecne domacnosti s pritelkyni a jeji 13cti letou dcerou.Zohlednuje to vubec soud?Ona si zije nad standart a ja bych v podstate zil z ruky do huby s mou pritelkyni a jeji 13tiletou dcerou.Muze soud prihlizet i na prijem me pritelkyne,kdyz zijeme ve spolecne domacnosti?A za jak dlouho si soud vyzaduje muj mesicni prijem

Nejlepší odpověď
ivzez

Z formulace otázky bohužel není zřejmé, kdo kde bydlí, kdo s kým
tvoří společnou domácnost a kdo na koho od koho žádá výživné.

Kdo má trvalý pobyt hlášen na staré adrese?
Bývalá manželka (žadatelka o výživné) nebo
dcera, které je výživné určeno?

Zatím jen k trvalému pobytu:
Trvalý pobyt je jenom evidenční údaj. Nezakládá žádný
vztah k nemovitosti, v níž je přihlášen. A nemusí mít vliv
ani na to, kdo s kým tvoří společnou domácnost.

Poměrně často např. studenti žijí po celou dobu studia jinde
než jejich rodiče. Přesto jde o společnou domácnost s rodiči.

____

Informace prosím doplňte dolů do diskuze (nezakládejte nový dotaz).
Lépe se mi odpovídá, jsou-li informace pohromadě.

______

Reaguji na doplnění informací:

Soud by samozřejmě měl zohlednit příjmy obou rodičů.
Otázkou samozřejmě může být, pro č je Váš příjem o tolik
nižší než příjem matky. Pokud by soud dospěl k závěru, že
jste si záměrně vybral práci s nižším příjmem, mohl by Vám
výživné vyměřit nejen z doloženého příjmu.

Podle mne by soud neměl přihlížet k příjmům Vaší partnerky,
protože vyživovací povinnost ke své dceři máte pouze Vy.
Ale setkala jsem se už s informací (nemám ověřeno), že se
některé soudy zabývají i příjmy nových partnerů.

[Podle mne to ale není v pořádku → nepřijde mi to fér vůči novým partnerům.]

Další odpovědi
da ny

Nejsem si zcela jistá, ale v případě nesezdaného soužití
Vhttp://muj-pravnik.cz/ne­sezdane-souziti-jeho-pravni-aspekty/
bez společného trvalého bydliště může být přístup soudu individuální v závislosti na Vašem tvrzení.
Možná ještě dohledáte informace nebo Vám odpoví někdo znalý se zkušenostmi.
V zásadě jsou 2 možnosti:
posuzujete sám jako samostatně žijící osoba.
Nebo příjmy Vaše, partnerky a vyživované osoby v této domácnosti včetně výživného.
U přídavků, odpočtů je to jasné. Rodič musí mít stejné trvalé bydliště.

Vaše dcerka má před sebou dobu středoškolských studií. Vše se stále zdražuje, hlavně základní životní potřeby (jídlo). Bude muset pořizovat učebnice (ty nejsou zdarma jako na ZŠ). Každá škola nemá k zapůjčení všechny učebnice pro děti z nízkopříjmových skupin. Musí mít dostupný internet a kvalita dnešních NTB, které žáci potřebují, není valná /krátká životnost/ .Čím více jí budete moci přispět, tím lépe. Matky často samy mají na svých bedrech 3/4 nákladů. Zbytek otec…A nižší příjmy…

Drap

Může mít a nemusí. Záleží to na celé řadě dalších okolností. Jaký vliv to bude či nebude mít, může rozhodnout pouze příslušný soud.

Lamalam

Výživné náleží dítěti, jeho výše se stanovuje podle oprávněných potřeb dítěte a podle finančních možností povinného rodiče. To, že si matka žije či nežije nad poměry, na výši alimentů otci vyměřených, nemá vliv.

kibul

Byvala zena chce soudne zvysit alimenty,jelikoz nase dcera jde do prvaku, s tim souhlasim,ale z puvodnich 2500 kc by chtela kolem 5000 kc i kdyz jeji prijmy se pohybuji kolem 50000kc mesicne cisteho a ja nemam ani polovinu,prihlizi soud i na prijem matky ,nebo je pro soud poctatne jenom muj prijem ikdyz ziji ve spolecne domacnosti s pritelkyni a jeji 13cti letou dcerou.Zohlednuje to vubec soud?Ona si zije nad standart a ja bych v podstate zil z ruky do huby s mou pritelkyni a jeji 13tiletou dcerou.Muze soud prihlizet i na prijem me pritelkyne,kdyz zijeme ve spolecne domacnosti?A za jak dlouho si soud vyzaduje muj mesicni prijem