horakmirek3

Potřeboval bych do garáže nějaké regály, je lepší koupit, nebo vyrobit?

Nejlepší odpověď
Drap

To ti nikdo neporadí. Pokud budeš materiál běžně kupovat v maloobchodě a budeš chtít vyrobit stejný regál jaký prodávají, spočítáš práci, dopravu, amortizaci nástrojů a podobně vyjde tě to ve většině případů dráž. Pokud máš nějaký zbytkový materiál , nebo ho levně seženeš, práci si uděláš sám a nebudeš ji počítat, tak tě to vyjde levněji.

Další odpovědi
setapouch

Jestli se na to musíš ptát, tak rozhodně koupit.

mosoj

Vyrobit.
Ty kupované jsou rozviklané a málo robustní.
Doplňuji:
http://www.va­riadostav.cz/
Ten napravo, je právě ten který mám na mysli. To bych rád věděl, co se na takovém regálu nechá skladovat.

fa1thl3ss0

Záleží jak chceš, aby to vypadalo. Sám si můžeš vyrobit, něco ušetříš, ale otázka, jestli to stojí za tu práci. Sám jsem kupoval policové regály na www.variadostav.cz , seženeš od 950 Kč a poslali mi to na druhý den, složené to máš za 10 minut.. Takže takový můj názor. :)

ludek.vrt

já jsem kupoval na internetu taky, regál kvalitní, ale dlouho trvalo, než přišel a komunikace taky nicmoc. bohužel si uz nevspomenu na webovky. Kamos mi taky rikal tady o výše uvedenem www.variadostav.cz a prý bez problému, tak priste bych volil asi tendle e-shop.

klumprt

Nedávno jsem koupil kovové regály v OBI v akci za 499 Kč. Rozměry asi 170 výška 90 šířka a 40 hloubka (ale možná se pletu). Montáž jednoduchá (asi 30 minut) a stabilita mě příjemně překvapila. Udávají slušnou nosnost jedné poličky, snad 170 kg. Podle mě do garáže ideální.

Kromě toho jsem dělal sám dřevěný regál ve spíži „na míru“. Protože jsem profesí ouřada, nebylo to tak jednoduché. Musel jsem několik týdnů rozmýšlet, jak udělat konstrukci, aby to při zátěži nespadlo. Pak jsem zase pár týdnů rozmýšlel, kde sehnat materiál. Nakonec se to myslím povedlo, ale pěkných pár stovek za materiál jsem taky vypláznul. Nejdražší byly poličky, nakonec jsem volil spárovky z OBI. Vlastně jsem ušetřil jen za práci truhláře, který by to možná udělal o něco hezčí, ale stejně funkční.
Doplňuji:
Ještě je na místě dodat, že i když samovýrobou ušetříš pár usmolených stovek, tak ten pocit, kdy vyrobíš něco, co ti bude dobře sloužit, je k nezaplacení 🙂

Pepa25

Vyrobit např. pokud chceš, aby byli přesně přes celou zeď nebo do výklenku. Pokud ale někde (= nějaký hobbymarket) budou nabízet, co ti vyhovuje, tak bych to přednostně koupil.

Michálek1245

Mnoho proměnných. :) Jak jste šikovný, vlastní materiál? Co práce? Kolik na to máte času? Já jsem kupoval do domácího skladu regálový systém od https://www.meta-online.com/cz/pro­dukty/regaly-ocelove-konstrukce protože jsem říkal, že ten investovaný čas mi za to nestojí. A kromě toho teda ceny hliníkových a ocelových profilů jsou teď pro maloodběratele tak vyšponované, že mi vyšlo lépe zadat si to firmě. 😉

Mukynda

Já myslím, že záleží na tom, jestli chce člověk ušetřit peníze, nebo spíš čas. A taky jak na to spěcháte. My jsme teď kupovali do výroby nový šroubový kompresor, i když ten starý ještě nebyl úplně na odpis – konkrétně odtud: https://www.kom­presory-filtry-servis.cz/pro­dukty/kompreso­ry/kompresory-boge/sroubove-kompresory-boge . Rozbitý kus jsme opravili a prodali dál, takže jsme část kupní ceny vlastně pokryli.

nikol98

Dobrý den.
Já je teď dělal paletový regál svépomocí, k čemuž doporučuji tento návod https://machi­nerymovers.cz/na­vod-na-montaz-paletovych-regalu/#more-1648 :)

jan1510

Osobně jsem si koupil regály do garáže nejsou tak drahé a jsou bytelné http://www.t-regaly.cz/