Anna114

Potřebiji radu od fotografa po střední nebo vysoký školy.

Potřebiji radu od fotografa po střední nebo vysoký školy: Prosím vás, kdybych se chtěla stát fotografem, jak bych si potom našla práci, chci říct: nabízí tě ta vysoká škola nějakým klientům? nebo jak to vlastně funguje? Předem děkuji za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
www

Nejsem profík.
Ale vystuduješ školu (jakou ti poradí tvůj třídní) a pak je to většinou jen na tobě kde a jak se uchytíš.

Další odpovědi
Lamalam

Klientům tě žádná škola nabízet nebude. Musíš o sobě dát vědět jinak, až budeš mít dostatek kvalitních fotografií, tak můžeš zkusit např. nějakou fotografickou soutěž.

lukas.zmizik

S vystudovaný fotograf to má těžké. Prakticky jiná možnost, než to zkusit na volné noze není – tedy nabízet se například po svatbách, maturitních večírcích je jedna věc, ale nestačí jen umět dobře fotit, je potřeba přesvědčit zákazníka, proč si objednat právě tebe, a to je věc druhá. A hlavně – zkazit svatební nebo maturitní fotky, to je docela průšvih.

Rozdíl mezi amatérským a profi fotografem nemusí být v kvalitě fotografií (fotoamatér mnohdy mívá pěknější fotky než profík), rozdíl je v tom, že amatér fotí jen to, co ho baví a užívá si to, profík musí fotit všechno a to si žádá kreativitu…

klob1

Tak dříve to tak bylo, dnes už ta povinnost není. Ale pokud je člověk skutečně v něčem dobrý, tak se lehce prosadí. Je dobré zkusit při škole spolupracovat s někým. Ještě se účastnit soutěží..