FOG

Potraviny v letadle.

Nevite ,kolik a co je povoleno prevazet,ci dovezt letadlem – potraviny a alkohol?
A jak tezke zavazadlo muze byt a kolik?

Nejlepší odpověď
sisi0110

Každý dopravce si stanovuje sám povolenou váhu zavazadel a většinou je to uvedeno u smlouvy při nákupu letenky. Normálně se to pohybuje mezi 20–25kily. Nízkonákladové společnosti mají 20 kilo. Pokud poletíte za oceán je stanoven limit 40 kily (tedy bylo tomu tak co já naposledy letěla do USA). V ceně letenky bývá jedno zavazadlo, další se platí samostatně, případná nadváha se platí na letišti. Co a kolik je povoleno dovážet je na regulích jednotlivých zemí. V rámci Schengenu je bezcelní zóna tudíž povoleno je asi jakékoli množství bez clení. Alkohol vám nenechají vzít na palubu musel by jste ho odevzdat. Můžete mít jen to co si koupíte v dutyfree. Ohledně těch potravin, jsou důležité hygienické předpisy dané země, kam věci dovážíte. Pokud budete přepravovat obyčejné věci je to v klidu, ale mám pocit, že někde existují pravidla na exotické ovoce,…

Další odpovědi
Nuk nuk

Co se týče váhy zavazadla, tu stanovuje společnost, se kterou poletíte – resp. letiště z nějž poletíte a není závila na to,zda máte v zavazadle potraviny nebo něco jiného. Tekutiny by neměly přesahovat 1l. To jsou ale spíše bezpečnostní předpisy.

Pokud letíte do USA, nesmíte přes kontrolu . na území USA přenést nic, co NEPROŠLO varem – tedy žádné ovoce, pečivo apod. Přesnější informace by Vám měli poskytnout na ambasádě.

anonym

Co se tyce vahy zavazadla,je u kazde letadlove spolecnosti ruzny-ale nejcasteji to byva od 15kg do 20kg.Kazde kg na vic se priplaci dle smernic spolecnosti.Alkohol jen do 1l a u potravin zalezi od kusu.Nejlepe je se na tuto vec informovat u spolecnosti s kterou chcete cestovat,jak pisi je v tom patricny rozdil.Letam casto-tak to mam vypozorovane.