Potravinářský průkaz na Střední škole?

Právě se s někým dohaduju, jak to je. Před pár lety jsem studoval Potravinářskou Střední školu a vůbec si nevzpomínám, že bych tam potřeboval zdravotní průkaz v potravinářství (potravinářský průkaz). Co vím, tak to snad vyžadujou jen tehdy, když člověk jde do zaměstnání, či na brigádu. Jak to tedy je?

Odpovědi
ivzez

Zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví, § 19, odst. 2:

Fyzické osoby přicházející při pracovních činnostech ve stravovacích službách (§ 23) při výrobě potravin nebo při uvádění potravin do oběhu18) do přímého styku s potravinami, pokrmy, zařízením, náčiním nebo plochami, které jsou ve styku s potravinami nebo pokrmy, fyzické osoby přicházející při pracovních činnostech v úpravnách vod a při provozování vodovodů6a) do přímého styku s vodou a fyzické osoby přicházející při pracovních činnostech v ostatních činnostech podle odstavce 1 do přímého styku s kosmetickými přípravky, jejich ingrediencemi nebo tělem spotřebitele (dále jen „fyzické osoby vykonávající činnosti epidemiologicky závažné“) musí mít zdravotní průkaz a znalosti nutné k ochraně veřejného zdraví. Zdravotní průkaz před zahájením činnosti podle věty první vydává registrující poskytovatel zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo v oboru praktický lékař pro děti a dorost11) nebo poskytovatel pracovnělékařských služeb61).

Podle mne by zdravotní průkaz měli mít i studenti
(vím o několika školách, které jej vyžadují již při nástupu do 1. ročníku).