Steve90

Myslíte si, že když šel Titanic už ke dnu, že někteří lidé, kteří zůstali v podpalubí, byli stále naživu?

Potopení Titanicu,lidé v podpalubí

Zdravím,je známo,že když se Titanic potápěl,mnoho lidí zůstalo v podpalubí..Mys­líte si že když šel Titanic už ke dnu,že někteří lidé kteří zůstali v podpalubí byli stále naživu? Třeba díky vzduchovým kapsám někde v kajutách atd..Každopádně jestli ano,muselo to pro ně být hrozné sledovát z někde z okna jak klesám pod vodou níž a níž a vědět že do pár minut zemřu..PS: zajímá mě názor ostatních lidí na tuto katastrofu a jestli třeba někdy nepřemýšleli nad tímto jako já..

Nejlepší odpověď
led

Ano v podpalubí to muselo byť hrozné, pomerne mierne to ukazuje aj film Titanic. Tí, ktorí boli nezranení, okrem nedostatku vzduchu a podchladenia trpeli aj práve tým najhorším psychickým zaťažením s vedomím neľahkej smrti.

Další odpovědi
dr.luha

Teorie k zamyšlení…https://w­ww.svobodny-vysilac.cz/2018–07–27-hovory-pri-vine-34-dil-122-min/

Kepler

Když to vezmu jen fyziologicky a bez té hrůzy, co museli ti v podalubí a vzduchových kapsách zažít, tak si jen představte: s každými deseti metry hloubky tlak stoupá o jednu atmosféru, stejně tako tlak toho vzduchu v kapsách. Jakmile se Titanik ještě na hladině v půli rozlomil, všechno šlo ke dnu velmi rychle. Takže chudáci naštěstí trpěli jen v řádu několika desítek vteřin, možná minut…

autacek

No, Titanic nebyl jediná loď, která šla ke dnu. Taky je třeba poodhlédnout od filmových zpracování, Tvá představa že někdo kouká jen tak z okna a čeka na konec je asi trochu mimo. Velmi pravděpodobně tam totiž byla tma jak v pytli, zima a voda. Ostatně o moc lépe se neměli ani ti, jenž přišli o život v mrazivé vodě na hladině. Když se podíváš na příběhy potopených lodí, či ponorek ze současnosti, přečteš si i poslední vzkazy nepřeživších. Myslím že na Tebou zmiňovaném Titanicu, to šlo ještě rychle.