dust8

Poté, co spáchal Hitler sebevraždu, se okamžitě propustili lidé z koncentračních táborů?

Nejlepší odpověď
autacek

Jsi chyběl v dějepise?

Koncentráky se opouštěly dle toho jak postupovala Rudá armáda (na západě spojenci). A nebylo to o propouštění, ale o boji o přežití, pochodech zajatců jinam, na místě Němci zanechali většinou jen ty nemohoucí a ti přežili jen proto, protože už je Němci odpravit nestihli. Ale nevylučuji, že jinde to mohlo proběhnout trochu jinak, třeba v Dachau už asi příliš velký manévrovací prostor nebyl.

Další odpovědi
Rokio

Jeho nástupcem byl Karl Dönitz. Jednalo se o posledního říšského prezidenta. Pak nastala Spojenecká okupace Německa.

Hufnágl

Autacek
Který koncentrační tábor na území Československa osvobodili ti slavní spojenci?!

autacek

To si zjisti sám, na to se v otázce nikdo neptal.