panenka

POTÍŽE S TELEVIZÍ

Dobrý večer chtěla bych se zde někoho zeptat včera nám vypli proud po zapnutí jsem zapla televizi v te televizi se najednou objevily chvilkově barevné odstíny.Po zmizení se celý obraz na televizi změnil a místo pěkné barevné ted mám zeleno fialový odstín. I když jsem zkoušela na ovladači kontrasty,jas,sy­tost ukazuje se mi že je vše v pořádku.U os­tatních dvou televizí je vše v pořádku můžete mi prosím poradit co mám udělat?značka televize je sony děkuji
Doplňuji:
děkuji vám oběma za odpověd televizi jsem vypla vyměnila za druhou a zítra se podívám zda už pude normalně.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Mohlo dojít vlivem vypnutí, popř. třeba přepětí a následnému vypnutí proudu k poškození televizoru. Nejsem odborník, ale něco kolem vysokonapěťového transformátoru.
Zksil bych tv vypnout úplně ze zdi a po nějaké době opět zapnout. Možná, ale kdo ví. Není na ovladači nebo v menu tv něco jako odmagnetování (jako je u monitorů)? Třeba by i to pomohlo.

Další odpovědi
mosoj

Aby šlo nějak odpovědět je třeba udat o jaký typ televize se jedná. Stará CRT ( s klasickou obrazovkou),LCD nebo plasma ?
Pokud se jedná o klasickou CRT počkal bych jestli se to nespraví ( ale televizor by to chtělo provozovat). Může jít o zmagnetizování obrazovky. Na obrazovce jsou pro odstranění tohoto efektu elektrické obvody. Samozřejmě vypnutím a vzniklým napěťovým rázem také mohlo něco odejít do věčných lovišť.

speedy111

me se deje neco podobneho 1 :muze to byt statickou elektřinou
2 :vyhořeli krystaly v obrazovce vidělas nekdy na televizi takově barevné tecky tak to je vono
3 rada:kdys si chces koupit telku tak se divej a poptej se u prodavace ale to bych ti moc neporadil tak hele v plasmové televizy ty krystaly vyhorí dřív než v té tlusté ja musim koncit je 20:13 a ja musim jit spat
Doplňuji:
slisis kdyz zapnez obrazovku nejaky zvuk jako ne z filmu ale z te televize podle me to bude statikou