Avatar uživatele
dudu

Potěší vás tento nejnovější vědecký poznatek?

Vědci z prestižní Yaleovy univerzity v Connecticutu zjistili, že konzumace vína je pro mozek mnohem větším tréninkem než kterákoli jiná lidská činnost. Pití červených a bílých vín totiž zapojuje do činnosti smyslovou i emoční složku mozku a je náročnější než cokoli jiného, co člověk činí nebo zažívá.
To je snad důležitější objev než nadcházející digitální revoluce 4.0!!
Zdroj: 11. 4. 2017/Za­jímavosti

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? led, quentos, pusinka50, Emefej, redy, gagaga, marci1, Lamalam, Klaproth, gecco, Kepler před 2533 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Určitě, potěší. Vědci nám potvrdili to, co jsme si už dávno mysleli. .-))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Amíci mě už ničím nepřekvapí. Znám to z vlastní praxe už 40 let. Vědci z Yale se ovšem nějak živit musí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Ach jo, ti vědci bádaj a bádaj, hlavně že je to pozitivní pro lidstvo 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Je to pavědecký blábol úpadkové americké vědy. Kapacita v oboru, ruský akademik Santusenko totiž tvrdí, že pro mozek je nejlepší pití vodky nebo samohonky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Objev amerických vědců je mi – vlastně ani není, u zadní čáti těla…
Ale víno mám rád…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Je mi to jedno, čili fuk ;)
Víno v tekuté podobě nesmím a nikdy jsem neměla v oblibě.
Zvláště po 60 je to prospěšný „lék“, tvrdí české kapacity 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

To asi slavní mudrcové dostali za úkol něco vymyslet, popíjeli víno pracovní době a pak vymysleli tuhle moudrost, aby je šéfové za podnapilost v práci nevyhodili.:-))

Já víno „nemusím“ a nepiji. Když už si ho dám, tak mi veškerou mozkovou aktivitu spíš blokuje:-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nedá se říct, že by mne to potěšilo. Je mi to v podstatě jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nie je víno ako víno!
Takto podaná informácia bez presnejších informácií, tj.množstvo, % hodnota, spôsob užívania tohto „lieku“ je vysoko zavádzajúca a nespoľahlivá. Napriek radosti predajcov a veľkokonzumentov vína môže byť veľmi škodlivá zdraviu ľudí.
Na zdravie, ale všetkého s mierou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

„je pro mozek mnohem větším tréninkem než kterákoli jiná lidská činnost…“

„zapojuje do činnosti smyslovou i emoční složku mozku a je náročnější než cokoli jiného, co člověk činí nebo zažívá…“

Možná ty věty budou nějaké nové zvratky. Doporučuji konzumaci LSD, následně, cirka po třech dnech, až emoce opadají a vy příjdete k sobě, provést konzumaci zmiňovaného vína, počkat den a pak nestranně porovnat prožité praktické pocity a znova se zamyslet nad svým vědeckým zvratkem.

K otázce: Vaše poznatky mne nijak netěší!

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

A zjistili taky jestli je v tom víně pravda ? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Nepoteší. Tenhle výzkum uplatila vinařská loby. My pivaři víme o trénování mozku své.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulas

Stejný poznatek uveřejnil jeden český lékař věnující se výzkumu mozkové činnosti, ten určitě nebyl žádnou lobby uplácen- na jméno toho doktora si nemůžu vzpomenout, byl Na plovárně s Markem Ebenem

před 2488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

ad zjentek: dojímá mě tvoje starost a rady na adresu mojí maličkosti. Smyslem otázky přece bylo vás p o b a v i t . Jen tak mimochodem, čím napřed dnes vstávali někteří ze zde přítomných.

před 2533 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Uf, ty jsi horší než já…

Z pelechu se vcyplazím vždy xichtem napřed ..a proč jako?

před 2532 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek