dudu

Potěší vás tento nejnovější vědecký poznatek?

Vědci z prestižní Yaleovy univerzity v Connecticutu zjistili, že konzumace vína je pro mozek mnohem větším tréninkem než kterákoli jiná lidská činnost. Pití červených a bílých vín totiž zapojuje do činnosti smyslovou i emoční složku mozku a je náročnější než cokoli jiného, co člověk činí nebo zažívá.
To je snad důležitější objev než nadcházející digitální revoluce 4.0!!
Zdroj: 11. 4. 2017/Za­jímavosti

Nejlepší odpověď
marci1

Určitě, potěší. Vědci nám potvrdili to, co jsme si už dávno mysleli. .-))

Další odpovědi
Kepler

Amíci mě už ničím nepřekvapí. Znám to z vlastní praxe už 40 let. Vědci z Yale se ovšem nějak živit musí.

redy

Ach jo, ti vědci bádaj a bádaj, hlavně že je to pozitivní pro lidstvo 🙂

Lamalam

Je to pavědecký blábol úpadkové americké vědy. Kapacita v oboru, ruský akademik Santusenko totiž tvrdí, že pro mozek je nejlepší pití vodky nebo samohonky.

gecco

Objev amerických vědců je mi – vlastně ani není, u zadní čáti těla…
Ale víno mám rád…
😉

da ny

Je mi to jedno, čili fuk ;)
Víno v tekuté podobě nesmím a nikdy jsem neměla v oblibě.
Zvláště po 60 je to prospěšný „lék“, tvrdí české kapacity 😁

pusinka50

To asi slavní mudrcové dostali za úkol něco vymyslet, popíjeli víno pracovní době a pak vymysleli tuhle moudrost, aby je šéfové za podnapilost v práci nevyhodili.:-))

Já víno „nemusím“ a nepiji. Když už si ho dám, tak mi veškerou mozkovou aktivitu spíš blokuje:-))

Drap

Nedá se říct, že by mne to potěšilo. Je mi to v podstatě jedno.

led

Nie je víno ako víno!
Takto podaná informácia bez presnejších informácií, tj.množstvo, % hodnota, spôsob užívania tohto „lieku“ je vysoko zavádzajúca a nespoľahlivá. Napriek radosti predajcov a veľkokonzumentov vína môže byť veľmi škodlivá zdraviu ľudí.
Na zdravie, ale všetkého s mierou…

zjentek

„je pro mozek mnohem větším tréninkem než kterákoli jiná lidská činnost…“

„zapojuje do činnosti smyslovou i emoční složku mozku a je náročnější než cokoli jiného, co člověk činí nebo zažívá…“

Možná ty věty budou nějaké nové zvratky. Doporučuji konzumaci LSD, následně, cirka po třech dnech, až emoce opadají a vy příjdete k sobě, provést konzumaci zmiňovaného vína, počkat den a pak nestranně porovnat prožité praktické pocity a znova se zamyslet nad svým vědeckým zvratkem.

K otázce: Vaše poznatky mne nijak netěší!

luckykubrt

A zjistili taky jestli je v tom víně pravda ? 🙂

Klaproth

Nepoteší. Tenhle výzkum uplatila vinařská loby. My pivaři víme o trénování mozku své.

hanulas

Stejný poznatek uveřejnil jeden český lékař věnující se výzkumu mozkové činnosti, ten určitě nebyl žádnou lobby uplácen- na jméno toho doktora si nemůžu vzpomenout, byl Na plovárně s Markem Ebenem

dudu

ad zjentek: dojímá mě tvoje starost a rady na adresu mojí maličkosti. Smyslem otázky přece bylo vás p o b a v i t . Jen tak mimochodem, čím napřed dnes vstávali někteří ze zde přítomných.

zjentek

Uf, ty jsi horší než já…

Z pelechu se vcyplazím vždy xichtem napřed ..a proč jako?