Posuzujete lidi podle vzhledu ? Tetovani , dredy … , ruzne styly oblekani ? – -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Říká se, že šaty dělají člověka. V jistém slova smyslu někdy podle nich poznáme povolání. Každý by měl ale odhadnout, zda určitý druh oblečení vyhovuje např. návštěvě divadla. I když mnohdy je důležitější to, co je uvnitř, nikoliv na povrchu.

Nikoho za oblečení neodsuzuji, jen si řeknu, že já bych tak nešla, nebo že to dotyčný přehnal(a), ale každý má jiný názor na to, co je vkusné.

Vadí mně ale špinavé oblečení.

Další odpovědi
anonym

Někdy ano.Pokud je oblečení špinavé,tetování trapné(propíchnutá nehezká srdíčka,kotvy,ak­ty,oční linky a pihy)bílé ponožky v černých lodičkách,myslím si svoje.

barnajka

Existuje jedno pořekadlo: „Navenek huj, uvnitř fuj“.
Platí to i naopak.
Někdo možná navenek vypadá jak hastroš nebo pobuda, ale uvnitř se může skrývat srdce ze zlata. Každý člověk si zaslouží, aby mu druzí dali šanci a nesoudili ho jen podle té vnější schránky. Uznávám, že na člověka, co je upravený „jako ze škatulky“, je vždycky přijemnjěší pohled, ale o to víc pak šokuje, jak někdo ~tak krásný~ navenek, může být ~tak odporný~ uvnitř.
Já osobně nikoho neposuzuju podle toho, jak a co na sobě nosí, jestli má dredy/tetování/nebo tykadla na hlavě. Často tyhle výstřelky bývají projevem originality, nestádního smýšlení, svéhlavosti nebo jakési rebelie – a to jsou hodnoty, co mi jsou dosti sympatické :)
Mě spíš než výstřednost nebo „jinakost“ odpuzuje čuňáckost, absence smyslu pro hygienu. I bezdomovec má možnost se někde v azyláku vykoupat, osprchovat, umýt vlasy, vyprat oblečení… a udělat tak ze sebe (v mezích možností) „člověka“. O to víc mě znechutí, když na ulici potkám navoněnýho kravaťáka, za kterým se parfém táhne na kilometr daleko, zatímco na saku se mu v podpaží šklebí zaschlá skvrna od potu a z jeho vlasů by se olej mohl klidně ždímat. Blééé…
Být upravený ve smyslu „čistý“ – to není otázka peněz nebo času, je to zkrátka o lidech.

tom004

V žádném případě.Spíše,si je prohlédnu,a snažím se odhadnout,jací jsou skutečně.Jestli to není jenom póza,protest,snaha o zviditelnění,o­pisování,nebo obyčejná hloupost.Musím přiznat,že jsem se párkrát slušně seknul.Držím se zásady: „Než začneš někoho hodnotit,nebo kritizovat,podívej se předtím do zrcadla“.

rynek878

Někdy mi připadá,že slušně,moderně oblečený člověk s pěkně upravenými vlasy je jako exot,který nezapadá mezi ty, kteří jsou špinaví,mající dredy kam se snadno dostanou vši a zapáchající potem,tak u těchto lidí si myslím,že se nelze seknout.

Drap

Neodsusuji, je to každého věc. Vždy si kladu otázku co ty lidi k tomu vede, takto se upravit. Když příjdu třeba do pěkné restaurace a příjde mě obsloužit pěkná servírka několikrát propíchnutá a tetovaná, tak mám mnohdy chuť odejít

anonym

Já je neposuzuji,ale odsuzuji!Asi jsem staromódní!

kenyrts

No,vzhled jako takový,ten jsme si nikdo nevybral
,ale oblečení a různé druhy odlišování od slušných lidí,tak ti jsou okamžitě v té mé jediné škatulce kam já je řadím.Dalo by se říci,že dost souhlasím s Barbakanem.

P.S.potrpím si hooodně na zevnějšku…

ten který je

Podle oblečení a vzhledu nikoho neposuzuji.Znám člověka který se podstatnou část svého života plavil na moři.Je to velice chytrý a inteligentní člověk,leč život připravil tomuto pánovi nemilé překvapení v podobě nemoci a rodinných nepřízní.Na první pohled nevypadá jako navoněný manažer ale kdo ho zná,ví že je to člověk s dobrým srdcem.
P.S. Soudruhu Barbakane je mi vás líto…

Deli

Posuzuji lidi nejen podle vzhledu, ale ano, přihlížím k němu.
U mladých ne, ti z toho ještě vyrostou, ale lidi kolem třicítky už by si měli nějakou image budovat.

bubukaa

Ne, podle mě si každý má nosti to v čem si připadá pěkný

baghira

Samozřejmě že ano, a podvědomě to dělají všichni, i ti, kteří tvrdí, že ne.

btw. kvalitní profesionální tetování se mi většinou velice líbí, i vyzývavé oblečení může být vkusné (a naopak) a tak dále…