Verča..

Jak postupovat při přestupu na jinou školu, ale stejný obor v jiném městě?

Chtěla bych se zeptat, ve třídě máme bohužel špatný kolektiv a chtěla bych přestoupit na jinou školu ale stejný obor.( Jsem na střední zdravotnické škole Agel a obor zdravotní lyceum) a chci přestoupit opět na Agel akorát v jiném městě a taky na lyceum..Jsem v 1. ročníku,ale nechci opakovat celý ročník od začátku. Potřebuju poradit… jak postupovat?

Nejlepší odpověď
da ny

Zvažte své rozhodnutí. Kde berete jistotu, že na jiné škole bude lepší kolektiv.
Nově příchozí, to v již zavedeném kolektivu nemusí mít snadné (začlenit se). Není tam horší kolektiv?
Z mého pohledu je Lyceum na zdrávce „ k ničemu“. K přijímacímu řízení na VŠ Vás dostatečně nepřipraví (musíte sama). Absolvent „nic neumí!. Pro každý obor ve zdravotnictví si budete muset doplnit vzdělání (VOŠ, Bc. výjimečně rok i při práci, např. zubní instrumentářka).
To, že se ptáte na postup zde , je, tak trochu smutné. Žákyně SŠ, by si měla umět poradit…. Základní informaci získáte na „vybrané škole!. Jestli má volnou kapacitu a zda je schopna/ochotna Vás přijmout (ředitel školy). Bude je zajímat důvod a Váš prospěch, na stávající škole.
Budou muset žádat, zařizovat rodiče.

Další odpovědi
Drap

Po dohodě obou škol se dozvíš podmínky. Budou o zřejmě muset dohodnout rodiče.

Disraeli

Všechno je to především na řediteli té druhé školy – na kterou chceš přestoupit. Ten rozhoduje a většinou nemá důvod odmítat přestupy. Akorát bys případně musela udělat rozdílovky, KDYBY tam třeba měli nějaký předmět, který teď nemáš na té své školy.
Pro začátek stačí zajít za ředitelm té školy, kam chceš jít a říct mu, že bys chtěla přestoupit. Ale vzhledem k tomu, že jsi nezletilá, musí to za tebe vyřídit/domluvit rodič/e.
BTW bývalá škola nic dohodnout nemusí. Pokud přestoupíš na tu novou (buď po dodělání rozdílovky anebo ihned po svolení ředitele), tak se akorát pošle oznámení o tvém přechodu na novou školu – a informace by měla zaslat ta tvá nová škole. V té tvé minulé škole si tě akorát vyškrtnou ze seznamu žáků.

Disraeli

Samozřejmě za tím ředitelem nesmíte jít s prázdnou… musíte mít vyplněnou žádost o přestup. A pokud je to ve všem zcela identický obor (se stejnými předměty, kdy nebudeš muset dělat rozdílovky), tak tě může klidně hned příjmout – případně od určitého data. Jen by se to podepsalo.
Pravděpodobně budou mít vzor té žádosti i na stránce té školy, kam chceš přestoupit (většina škol má weby a na těch webech i své vlastní dokumenty a vzory žádostí).