Rekaepss

Postupovala MP v níže uvedeném případě správně?

Chtěl bych se zeptat, na par věci. O víkendu mě zastavila MP, ať předložim OP a strážník mi chtěl udělit pokutu za rušení nočního klidu, bylo nás celkem 8. Vybral si jen mě. Prvně jsem si myslel, že mi da “domluvu” ať nejsme hluční, ale začal s pokutou 500,–, s čímž jsem nesouhlasil, on se rozhodl mi dat pokutu 1000,–, poté 2000,– a nakonec 5000,–. Což jsem teda řekl, ze rozhodne hradit nehodlám, ať to da to správního řízení a tam ať se rozhodne. Moje otázka je: 1) muže strážník navyšovat takto pokutu? Z 500,– na 5000,–? S tím, že mi řekl, že ve správním řízení to bude až 20.000? 2) pokud celou věc chce podat do správního řízení – nemel by mi dat podepsat protokol, abych se k tomu vyjádřil, popřípadě odmítnul vyjádření?

  1. Pokud by opravdu došlo ke správnímu řízení, je nějak reálné, aby mi dokázal, že jsem opravdu byl tak hlučný, že jsem rušil noční klid, když nemá záznam? Auto měl natočené jiným směrem, než jsme došli, a cca 30 metru od nás, je tedy možné, ze tento záznam by byl důkaz k tomu, že jsem se dopustil přestupku? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Zřejmě ví, z jakého důvodu pokutu navyšoval. Předpokládám, že jsi byl na něj snad i drzý. O tom zda má, ři nemá záznam nic nevíš, jen se dohaduješ. Pokud ho nemá, bude to jen tvrzení strážníka proti tobě. Komu myslíš že se bude více věřit? Pokud to sepíše a dá k projednání ve správním řízení lze se jen dohadovat, že celá ta zábava vyjde o něco více než oněch 5,000 kč

cukrar

Ve správním řízení s Vámu klidně zatočí, protože neznáte předpisy jako oni. Pokud budete mít s sebou někoho chytřejšího, odejdete v klidu. Jak se pozná v hloučku osmi lidí, že ten jeden je hlučnější jak ten druhý?
Strážník by měl sdělit, co jste porušil a stanovit sankci. Nelze navyšovat sankci, kterou sdělil, za stejný přestupek.
Budete mít nějakého svědka události?