paul1

Postřik proti mšicím z lihu?

Známý někde zachytil informaci (neví, či úplnou) o tom, že proti mšicím se dá s úspěchem použít roztok
50% lihu a 50% vody s přidáním malého množství saponátu. Tento způsob (pokud je správný) se mi zdá ekologický.
Má někdo s tímto způsobem ochrany nějaké znalosti? Předem dík, Pavel

Nejlepší odpověď
anonym

Funguje to,bylo to dnes na čt 1 v čase 35.00
Zde ke zhlédnutí:
http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/106586257­76-polopate/215562220­400014/

Další odpovědi
Mapel

Je to správná informace. Lihem nebo saponátem se omývají části rostlin, ale já to používám proti puklicím. Nebo se může použít uvedený roztok. Je to však pěkně piplavá práce.

gecco

Jo – takový postřik funguje – ale pokud jej použiješ na mladé výhonky (mladé rostliny), může je alkohol spálit.
Já s oblibou používám výluh z vajglů (jakožto kuřák mám suroviny dostatek)…
😉

paul1

Ještě bych chtěl dodat k otázce i odpovědím, že jsem začal s postřiky, raději
od koncentrace 20% a funguje to, již ji nebudu zvyšovat. Jen je nutné postřik každé 2–3 dny opakovat, protože se potvorky rychle množí a postřik vajíčka
neničí. Také při postřiku se nedostane roztok dokonale do stočených listů,
některé tak dokonale, že jsou skoro jako „zabedněné, či opevněné“