Sezame

Co mi hrozí když jsem postřelil jsem psa a on teď nevidí?

Ahoj, vcera večer jsem vencil svého kokršpaněla, jelikož je kolem dost malých dětí, tak je vždy na vodítku a s košíkem. Bylo kolem půlnoci, nikde ani živáčka, když v tom na nás vyběhl z křoví dobrman bez vodítka a skočil na toho mého, šli si vyloženě po krku. Zpanikaril jsem a kopnul ho do hlavy, ten muj vul se díky náhubku nemohl bránit. No dobrman mého psa nechal ale vrhl se na me. Měl jsem co dělat aby mi nepovalil a pak se mi zakousl do nohy. Zarval jsem bolestí a duchapritomne vytáhl plynovku a vystřílel mu celý zásobník pepřových nábojů do cenichu. Pes zaknucel, zdrhnul a za mnou vyběhl jeho majitel a řval na mne, co jsem mu udělal. Já celý vyklepany vzal psa a sel domu, jen jsem mu řekl něco v tom smyslu, že si ho měl líp hlidat. Skončilo to mojí nohou s modrinou a dírami po zubech a pes má natržené ucho. Dneska na mne majitel zvonil a začal křičet, že pes bude na dosmrti slepej jelikož má spaleny oci a že za to budu pykat. Řekl jsem mu, jestli něco chce, tak ať to resi přes policii a uvidíme, kdo za co bude pykat. Teď mám strach, co se mi může stát a výčitky svědomí, jestli jsem proti němu neměl zakročit nějak jinak. Ale v tom okamžiku jsem jednal impulzivne, mít v noze zakouslou rozzurenou 50 kilovou bestii není nic příjemného. Jak byste se zachovali v me situaci?

Nejlepší odpověď
Alesh

Co to plácáš? Pokud je to přesně tak jak říkáš, pak ti ni nehrozí a naopak jsi ty policajty měl zavolat ty a v podstatě se můžeš i domáhat náhrady, pokud ti nastala nějaká újma.

Další odpovědi
repetelka

Navštiv lékaře a nech si vystavit potvrzení o ošetření po napadení psem. Tím začni. Dále se dostav na nejbližší oddělení Policie a podej trestní oznámení. Majitel dobrmana musí předložit neprodleně doklad o očkování a dále podat vysvětlení o útoku jeho psa na psa jiného majitele a na jeho majitele a vysvětlit proč se jeho pes pohyboval na veřejném prostranství na volno a bez náhubku.
Dále bych podobné oznámení podala na příslušném Obecním úřadu.
P.S. Proč je váš kokr opatřen vodítkem i náhubkem ? Tvrdíte, že váš pes nosí náhubek, protože se v okolí pohybují děti. Váš pes napadá děti? Proč měl pes náhubek i v noci, kdy se dá předpokládat, že okolo půlnoci žádné děti nepotkáte?
Vždycky s sebou nosíte při venčení psa plynovou pistoli?