Poštovné z Amazon.com

Dobrý den, plánuji si objednat hudební CD na Amazon.com a když vše vyplním (adresu, kartu), tak mi to napíše, že bude poštovné nějakých 6 USD, ale je tam zmínka, že do nějakých zemích se může platit clo a jiné poplatky, a tak se chci zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti, jestli se cena může ještě o tyto poplatky zasláním do ČR navýšit. Děkuji za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, cena se může o tyto poplatky zvýšit. Neplatíte je však nyní, ale při doručení zásilky. clo vyměří celnice na základě předpisů. Tuto částku pak vybere doručovací pošta.
Výše cla je závislá na ceně zboží. Do určité částky je zboží od cla osvobozeno. Někde se to řeší tak, že odesilatel zaškrtne dárek a to je do určité částky bez cla.

Další odpovědi
kazisvět

Při nákupech v hodnotě do 150 EUR včetně poštovného žádné další poplatky neplatíte. Viz zdroj. Ve Vašem případě nákupu CD tedy nemějte obavu z dalších poplatků.

Jinak v případě dražšího zboží rozhodně nepočítejte s tím, že by Amazon na zásilce uváděl nepravdivou hodnotu zboží. U dražšího zboží nad 150 EUR od Amazonu tak budete české DPH a případně i clo platit téměř jistě.

Zdroj: www.celnispra­va.cz/cz/clo/in­formace-pro-fyzicke-osoby/Stranky/na­kupovani-na-internetu.aspx