Poštolky – ve vikýři mám pravděpodobně hnízdo poštolek.Máte někdo zkušenosti s těmito dravci v domě ?

Nechci nahoru lézt abych je nevyplašila,nijak zvlášť mi nevadí.Co se ale bude dít dál? Odlétnou samy? Mám je nějak přikrmovat? Je pravděpodobné,že pokud hnízdo později nezlikviduji,zah­nízdí v něm příští rok opět? Mohou jim být nebezpečné kočky? Děkuji…:D
Doplňuji:
Kdysi jsem navštěvovala sokolnický kroužek,ale tam jsme se dostali k dospělým dravcům,takže s mladými nemám zkušenost. Ti „moji“ jsou ve stádiu haluzníků,jsou úžasní. Našla jsem prima odkaz http://www.postolka-obecna.cz/co-delat-kdyz/ jsou tam veškeré potřebné informace a rady…:D

Nejlepší odpověď
Drap

Kočky mohou být mláďatům nebezpečné. Jinak bych je nechal být. Značně po jejich pobytu prořídne výskyt hlodavců v okolí. Jak vyvedopu mladé odletí. K hnízdění se ovšem pár může vrátit. Osobně bych byl rád, kdyby zahnízdili u mne. Vlastně ničemu neuškodí. Snad jen malá mláďata drůbeže by stálo zato trochu zabezpečit.Pokud mají volný pohyb, tak myslám že jakékoli přikrmování či jiné starosti o ně jsou zcela zbytečné.
Blahopřeji a závidím

Další odpovědi
ReHu

Zeptala bych se někde v záchranné stanici. Podle toho, kde bydlíš.

http://www.csop­nj.cz/