Avatar uživatele
anonym

Postihl Vás také elektrický výpadek?

Musím se zeptat, protože by se někdo zeptal za mě 🙂 Uveďte případně lokaci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, anonym, briketka10 před 3963 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Už jsme opět OK, ale bylo to hustý – viz níže:

Vybuchla rozvodna. Až třetina Prahy byla bez proudu. Z místa šlehají plameny.
Prahu zasáhl malý blackout, v Kunraticích explodovala trafostanice (v rozvodně VVN 400kV Chodov)
Výpadek proudu zasáhl několik městských částí Prahy kolem půl jedenácté večer. Bez elektřiny se ocitla velká část Jižního Města, jako městské části Chodov, Roztyly nebo Kunratice a Šeberov na Praze 4.
Výpadek také postihl Záběhlice, Spořilov nebo Bohdalec. Proud ale nešel ani v části Vršovic, Vinohrad, v Michli a na Pankráci.
Mezi 22:28 a 23:05 byl přerušen provoz tramvají na Praze 2, 4 a 10.
Technici PRE už operativně přepojili elektřinu z jiných rozvoden do postižených oblastí. – viz aktuální odkazy:
http://zpravy­.idnes.cz/na-seberove-vybuchly-trafostanice-cast-prahy-je-bez-elektriny-pbg-/domaci.aspx?c=A130618­_225112_praha-zpravy_brd
Doplňuji:
Výpadek plynu nebo vody málokdo okamžitě zaznamená, ale elektřiny pocítíme okamžitě všichni.
NB sice má vlastní zdroj, ale internet i GSM, MHD, veřejné osvětlení, veškerá řízení od semaforů až po životně důležité infrastruktury a zdravotnictví, rázem kolabují.
V ekonomice, hospodářství a průmyslu dochází k enormním škodám.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/doma­ci/305263-prahu-zasahl-maly-blackout-v-kunraticich-explodovala-trafostanice.html

Upravil/a: anonym

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, quentos, www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

ne naštěstí nejsem pražák. Ale v hradci jsem to zažil 2× a na statku na vysočině téměř při každé bouřce,tam mám ale podomácku dieslový agregát.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Což o to výpadek elektřiny na kratší dobu několika minut se jednou za čas stane. Několikahodinové výpadky byly bohužel nutné při povodních v ohrožených oblastech.
Ale dovedete si představit dlouhodobý několikadenní celoplošný výpadek dodávky elektrického proudu co by to mělo za katastrofické následky? To si potom uvědomíme jak je naše společenství závislé na energii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sokolovsko-nic,příšerný horko,odpolední v práci to bylo utrpení,poprvé jsem viděla,jak vedrem padaly i mouchy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Irsko .....hlasi ze se zadnej vypadek nekonal …:D ..a pokud te zajimaji vypadky proudu a udela ti to radost narvu sroubovak do zasuvky …:D ..nebo lepe do lanpy ktera je hned vedle me …Priste te budu informovat vnitrni postou oki …:D…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Praha sever nic :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Praha, výpadek skoro hodinu a půl, nic příjemného to nebylo, naštěstí mi svítil notebook, ale zas se na něm nedalo nic dělat. Taky tu celou dobu lítaly sanitky, tak jestli někdo naboural do nějakého centrálního trafa, či co, netuším
Doplňuji:
Praha jih

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Pardubice – žádný výpadek, mají být bouřky, uvidím ..
to mi nejde jen satelit na chvíli, když fouká a hodně
prší, tak mi televize škrčí musím ji vypnout, ale NTB jde :))
já se tedy zeptám můžu tebe postihl kde ??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Musím, Sambo, odporovat. Turnov (a ten na semilsko patří) výpadek měl, ale jen asi 15 minut. Tak tu byl klídek jako v ráji. I na kávu jsem si raději skočila k sousedce, protože ta na rozdíl ode mne vaří na plynu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Se přiznejte, kdo jste to včera zkoušeli ?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-moc-musim-byt-mokra-abych-dostala-ranu-el-proudem

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Semilsko – nic takového

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

ne…a nechápu, proč když se neco stane jen v Praze, je to považováno za celorepublikové neštěstí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Trutnov – jen na několik vteřin…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Děkuji všem za odpovědi 🙂

Já jsem z Prahy 10 skoro epicentrum 🙂

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Další čerství kolaps trafačky, tentokrát na Praze 9 – viz:
http://www.no­vinky.cz/krimi/305319-v-prazskem-hloubetine-hori-trafostanice-bez-elektriny-je-nekolik-mestskych-casti.html

před 3963 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ocko, aha, tak to mi ušlo, protože bydlím nedaleko Semil, ne v Turnově, tam bydlí mamka a nic takového mi neříkala, asi si ani nestihla všimnout, víš?

před 3963 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Sambo,
nedávno ocko psala, že se stěhuje z Turnova
do Prahy tak nevím co je pravda a co lež??

před 3962 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

pusinko50,
a co svíčky, kdybys řekla já jich mám hafo
i proti komárům a dvě baterky to víš jsem
vždy připraven :))

před 3963 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

tady jeste neni uplna tma …:D…jine casove pasmo :D

před 3963 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

badisko,
u tebe je to jasný, ale vůbec nevím
kolik je teď v Irsku hodin musím se
na ta pásma mrknout víš :))

před 3963 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

jsme o hodinu pozadu …:D takze u vas 20;00 tady 19;00 h

před 3963 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek