petrnaku

Postačí vytištěná zelená karta? Akceptuje to policie u nového pojištění?

Ahoj, kupuji auto od soukromníka a chci si ho pojistit předem. Na srovnávači http://www.1po­jistenivozidel­.cz píšou, že mi zelenou kartu pošlou mailem a až zítra originál poštou.

Kdyby mě náhodou stavili policajti budou akceptovat vytištěnou zelenou kartou? Zejména když uvidí, že pojištění je nové a na originál čekám. Díky

Odpovědi
autacek

Vytiskni si to na zelenej papír ;)

Dochy

Domnívám se, že by to neměl být problém. Já když jsem koupil auto jsem tu kartu pár dní neměl vůbec a když mně přišla, tak jsem ji to posílal zpátky, protože tam udělali botu. Základ je, že je pojištění sjednané. Předpokládám, že při pochybnostech by si to policajti ověřovali u pojišťovny.
Budu rád, pokud sem ještě napíše někdo kdo to ví jistě 😉

cukrar

Citace ze zákona:
Při provozu vozidla na pozemní komunikaci je jeho řidič povinen mít
u sebe zelenou kartu nebo doklad o hraničním pojištění a na požádání
jej předložit příslušníku Policie České republiky.

a teď se dohadujte, zda-li máte zeleno či bílou kartu. Až se rozhodnete, tak se postavte na stranu policisty a odpovězte si opět.