led

Pošta z privátneho profilu a odpoveď naň.

Došla mi pošta z privátneho profilu (bez nášho spoločného kontaktu)
Ako odpovedať na taký mail? Ako skontaktovať privátny profil?

PS.
Otázku vkladám ako informáciu pre uživateľov s privátnymi profilmy. Ak chcete odpoveď, musíte ju najprv umožniť.
Zjavne si túto ´drobnosť´neu­vedomujú.
Doplňuji:
Dr.Axl, ja to viem, ale úživatelia s uzavretým profilom si to neuvedomujú, žiadajú odpoveď, ktorú niet kam poslať.
Predsa ten prvý krok, kontakt môžu urobiť aj oni (aj ty si predsa tak uvolňnoval kontakt na seba)

Nejlepší odpověď
anonym

led, vždyť je to popsáno v nápovědě.
Jak si představuješ, že by ti měl kontakt NAJPRV umožnit, když to není proveditelné. Asi sis to nějak popletla, čímž můžeš zmást i ještě neznalé nováčky. Kdo si tedy tuto „drobnost“ neuvědomuje?
Funguje to právě naopak, uzavřený ti pošle zprávu, chceš-li odpovědět, klikneš na žádost o kontakt, kterou ti teprve následně dotyčný potvrdí.
Není-li co potvrzovat, nemůžeš přece vyžadovat technicky neproveditelný úkon.
Takto je nastavený program právě proto, aby si uživatelé sami mohli preferovat, s kým mají zájem o kontakt.
Ti, co mají otevřený profil, souhlasí, že jim může být zaslána zpráva – zobrazuje se to u příslušné ikonky.
Pro ostatní obecné názory jsou diskuze, tam lze napsat leccos, např i reakce na zprávu z uzavřeného profilu, týká-li se otázky a nemá charakter soukromí.
P.S. Znovu opakuji, jsou tu jen anonymní nicky, (některé i vícenásobné), proto se liší od chráněných mailových adres a jejich obsahu.
Doplňuji:
P.S. led, je mi líto, ale opět nemáš pravdu, uživatelé si uzavírají profil proto, aby sami zvolili, s kým komunikovat, tudíž si jsou vědomi, že oni sami mohou být kontaktování pouze s jejich vlastním souhlasem.
Patří sem i varianta, že někdo využije tvého otevřeního kontaktu, ale aniž by si jej sám pro určitého uživatele otevíral. Potvrzování je vždy obousměrné, stejně jako jsou zvlášť Kontakty a Následovníci – to není totéž.
Ovšem, pokud je tam přímo výzva na odezvu, pak očekává od adresáta, že učiní onen nezbytný úkon daný nastavením programu.
Anebo, jak píše v diskuzi Drap, asi o odpověď nestojí, tak není třeba reagovat.

Sůwa

Já se rozhodla v podobném případě nereagovat, když si dotyčný(á) přeje být privátní, tak korespondovat nehodlám. V jednom případě jsem dostala třikrát od stejného uživatele žádost o následování, odpovědět se nedalo, tak jsem ho zablokovala.

Drap

Dělám to uplně stejně jako Sůwa. Toto řešení se mi zdá v dané situaci jako nejlepší

led

Skôr som v tomto konkrétnom prípade mala pocit, že uživatelka nevedela, presne o tomto chcela poradiť.
Ale nie každý, dokáže zo seba spraviť blbca, aby pomohol druhým. Mne to neprekáža, pri navonok zníženom IQ sa človek dozvie viac :)

anonym

Milá led, neber to osobně, třeba jsi chtěla pomoci tápajícím, tak si to snad přečetli, ale už se řešilo vícekrát a pokud si někdo neumí přečíst ani nápovědu, je to jeho problém.
Pokud někomu chceš přesto odepsat, co ti vlastně brání kliknout na jeho kontakt, snad od toho tam ta ikona je, že?
Je-li nemotorná 1 uživatelka, poraď přímo jí, netřeba zahrnovat mlčící většinu mezi stejně nemotorné.
Většina nejasností se už dávno probírala při spuštění nových funkcí, po takové době to znovu vytahovat je podobné, jako opakování již položených otázek.
(Píšeme o faktech, ne o lidech – aby se zase zbytečně nebouřily emoce).

led

Presne o to išlo, o fakt pomoci menej skúsenej zlatej uživateľke, ktorá ma poprosila o pomoc, zjavne nepochopila manuál stránky a bála sa tvojho ostrého pera. Nie je to jediný prípad, preto ju ani nemenujem.

anonym

Pokud se na tebe obrátila konkrétní uživatelka, stačilo jí osobně poradit přes vnitřní poštu (k tomu přece slouží), případně hodit odkazy na již omílané téma, nač ventilovat něčí bezradnost?

led

V mojom prípade som to riešila žiadosťou o kontakt v dotyčnom profile

led

Nová žádost o přidání kontaktu

Od : led
Komu:
Před:

Uživatel led by si Vás rád přidal do kontaktů. Pro schválení nebo zamítnutí žádosti klikněte na příslušnou ikonu a odkaz v profilu na záložce Kontakty. Pokud nechcete, aby Vám jiný uživatel zasílal žádosti, můžete ho zablokovat kliknutím na ikonu Blokovat na jeho profilu. Odpovědi.cz