Kajoch

Post coitum omne animal triste. Pokud souhlasíte, proč?

Nejlepší odpověď
marci1

No nevím, ale podle Galéna prý platí: post coitum omne animal triste est, sive gallus et mulier: po koitu je každý tvor smutný, kromě kohouta a ženy. 🙂

Další odpovědi
dubraro

Z vlastní zkušenosti nesouhlasím.

Admin2

marci1,

nezapomněla jste náhodou na odkaz? Stejný text se objeví, když se vloží do Google.

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/post-coitum-omne-animal-triste

„(podle Galéna) po koitu je každý tvor smutný, kromě kohouta a ženy,“

--
Otázka zněla „Post coitum omne animal triste.“ = Každý tvor (živočich) je po pohlavním styku smutný (trpěný).Jde o zkrácenou verzi Galénova citátu,

který jste uvedla v diskuzi.

„Triste est omne animal post coitum, praeter mulierem gallumque“ = " (podle Galéna) po koitu je každý tvor smutný, kromě kohouta a ženy", pokračuje pak
„Tantum Gallus cantat.. Jenom kohout si zpívá“.

Vše v odkazu výš.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.